161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Antyfaszyści z Brześcia skazani za pobicie nazistów

Zapadły wyroki w procesie antyfaszystów z Brześcia oskarżonych o uczestnictwo w zbiorowej bójce z nazistami 8 maja 2013 roku.
Antyfaszystów sądzono z artykułu 339.3 (celowe grupowe chuligaństwo) oraz 147.2 (celowe uszkodzenie ciała). Czyny zostały uznane za „celowe” z powodu użycia w walce gazu pieprzowego.
Dmitry Staszenka dostał 5 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze i 500 euro odszkodowania do zapłacenia pobitym nazistom.
Roman Bogdan dostał 8 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze i 3500 euro do zapłacenia pobitym nazistom.

Kolejny antyfaszysta (nazwisko nieznane) dostał 5 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze i 500 euro do zapłacenia.
Należy podkreślić, że w 2014 r. Dzmitry Zvan’ko został skazany na 5 lat więzienia za ten sam czyn. Dzmitry Stsyashenka odsiaduje w tej chwili kolejny wyrok 4 lat pozbawienia wolności.

Warto dodać, że antyfaszyści zostali aresztowani na podstawie zeznań pobitych nazistów. Jak widać zasada ACAB idzie w bok i tak jak w innych krajach, na Białorusi skrajna prawica chętnie korzysta z pomocy policji, jeśli tylko sprawa dotyczy antyfaszystów.

Zdjęcia poszkodowanych w galerii artykułu.

Za: abc-belarus

Brak komentarzy

Odpowiedz