Szum w środowiskach punkowych wywołuje raz na jakiś czas zespół All Bandits przytulający się do wszystkich możliwych imprez.

All Bandits jest starym „a”politycznym zespołem grającym muzykę oi!, jednak jego „apolityczność” polega na tym, że nie przeszkadza mu zarówno gra obok zespołów antyrasistowskich jak i gra obok zadeklarowanych narodowych socjalistów. Ostatnio zresztą zespół coraz częściej gra otwarcie na neofaszystowskich imprezach takich jak np. Orle Gniazdo, więc jeśli jeszcze ktoś miał wątpliwości, co do charakteru tej załogi, to powinien sie ich pozbyć.

Organizatorzy imprez powinni wiedzieć, że zespoły antyrasistowskie nie życzą sobie gry obok All Bandits, a patroni koncertów All Bandits będą mieć na sumieniu tożsamość zespołu.

Obrazek

All Bandits grają nie tylko na polskich festiwalach nacjonalistycznych, ale również na festiwalu w Czechach organizowanym przez równie apolitycznego Tomasa Duchina. Tomas Duchin jest filarem czeskiej sceny nacjonalistycznej i oprócz All Bandits sprowadził na jeden koncert otwarcie rasistowski Les Vilains z Belgii oraz fiński The Wrongdoers.

Obrazek

Les Vilains jest zespołem otwarcie rasistowskim. Nie tylko grywa na imprezach nazi-skinheadów w Niemczech, ale również trafia na składanki z „patriotycznym” polskim Irydionem. Z kolei The Wrongdoers to wspólny projekt członków zespołów Brutal Skins i Mistrat.

Teksty zespołu Mistrat dają mu najlepsze świadectwo: „Ta ziemia nie jest dla czarnych ścierw i chciwych Żydów. Zachowajmy naszą rasę”. Podobnie jak dekoracje koncertów.

Obrazek

Za pośrednictwem Czech, All Bandits zawojowali również zlot słowackich neofaszystów Rock pro Sokol II. Ostatnio grali też na  festiwalu Muzyka z Oblężonego Miasta w Lubinie. Pozostali artyści występujący na koncercie w momencie podpisywania kontraktu na występ nie zostali poinformowani, że zagra z nimi na jednej scenie All Bandits. Warto wspomnieć, że organizatorem weekendowego wydarzenia był Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe” w Lubinie, któremu jak widać nie przeszkadza to, że na koncercie upamiętniającym zbrodnie jednego totalitarnego systemu (koncert odbył się w rocznicę „zbrodni lubińskiej”, kiedy to w 1982 roku z rąk milicji i ZOMO zginęły trzy osoby a kilkadziesiąt zostało rannych), występuje zespół legitymizujący inny totalitaryzm. Warto równiez wspomnieć, że z All Bandits jest mocno związany personalnie „punkowy” zespół Rewizja
Niech informacja ta będzie przestrogą dla innych zespołów, zanim zdecydują się wziąć udział w koncertach organizowanych przez „Wzgórze zamkowe”. Na ostatniej imprezie zagrały m.in Moskwa, Gaga, Izrael i inne kapele. Nie wiadomo nam, czy powiedzieli chociaż ze sceny kilka słów na temat towarzystwa na koncercie. A taka „patriotyczna” publicznośc przyszła oglądać swoich kolegów z All Bandits:

patrioci
Zdjęcie z koncertu All Bandits z festiwalu „Muzyka z Oblężonego Miasta”
 • też antyfaszysta

  „Warto również wspomnieć, że z All Bandits jest mocno związany personalnie “punkowy” zespół Rewizja” to może oznaczać zarówno, że wymieniają się koszulkami jak i to, że zdarza im się minąć w kolejce po pieczywo. Takie niedomówienia rodem… troszkę wstyd. Zwłaszcza, że reszta tekstu jest jak najbardziej słuszna i bez niedomówień.

 • 161WLKP

  Przecież oni grali z Obłędem. Nawet na stronie fejsbukowej Obłędu można znaleźć plakat reklamujący ich wspólny koncert. Jebać po całości!

 • Nauczyciel

  Ostatnie zdjęcie nie dla wszystkich jest jasne. Koleś ma na koszulce banderę wojenną III Rzeszy gdzie zamiast swastyki znajduje się liczba 14 od ideologii 14 words http://pl.wikipedia.org/wiki/Fourteen_Words

 • stary kolega

  Czyli samo to, że grają obok faszystów to powód do ich stygmatyzacji? Skoro sami mówią, że są apolityczni i równie dobrze mogą grać z anarchistami, to być może jacy naziole mówią o nich w tym samym tonie co wy… Takie oceny są według mnie głupie i tworzą niepotrzebne podziały oraz wrogów. Pomału jeśli zespół punkowy nie będzie miał piosenki antyfaszystowskiej to zostanie wyklęty! Strach się bać o taką „tolerancyjną” scenę! Punk to nie tylko polityka panowie, są ludzie którzy mają to na prawdę w dupie, zarówno lewicę jak prawicę, uwierzcie w to w końcu i nie narzucajcie im swojej wizji sceny. W tekście nie ma ani jednego argumentu przeciwko zespołowi, za to skupiacie się na innych grupach, tak się manipuluje, ale myślałem że to nie jest miejsce na takie rzeczy!?

  • Anonim

   Skoro Tobie nie przeszkadza, że waflują się z naziolami, to ja nie wiem co ty robisz na tym portalu. Dwa jeżeli do ciebie nie trafiają argumenty o tym, że ktoś gra obok neonazistowskich zespołów, czy też na festiwalach o takiej postawie to mnie brak słów.
   To pewnie też nie trafi do ciebie, że współpracują z magna polonia czy z Marszem niepodległości. Zapytaj się ich czy zagrają pod banerem GNWP, ciekawe co ci odpowiedzą :). Sama apolityczność jest chujowa, a ich „a”polityczność polega na tym, że granie dla nazioli jest spoko, a dla lewaków jest be. Wskaż mi tutaj manipulacje, i tekst jest odpowiedni jak na tą stronę, cytata zakładki O nas „Nie znajdziecie wśród nas fanów czerwonych dyktatorów. Nie znajdziecie wreszcie wśród nas bezideowych frajerów, którzy pod płaszczykiem „apolityczności” ukrywają swoje prawicowe sympatie, podają rękę nazistom jednocześnie krzycząc jak bardzo nienawidzą „lewaków”, albo są zbyt wielkimi tchórzami, aby jasno określić swoją postawę wobec faszystowskiego ścierwa.”

  • 161crew

   granie obok faszystów jest jak najbardziej powodem do stygmatyzacji. Dla frajerstwa nie powinno być pobłażania.

 • Street Punk Rules

  Jako oi! punk kiedyś ich lubiałem, byłem na ich koncertach ale teraz straszne się zeszmacili…

 • lipas161

  od zawsze było wiadomo ..