161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Białoruś: Ogłoszono wyrok na brzeskiego antyfaszystę

3 marca odbyła się rozprawa sądowa nad białoruskim antyfaszystą z Brześcia, Dmitrijem Steszenko, którego skazano na 4 lata pozbawienia wolności i skierowano w miejsce odbycia kary
Dmitrij Steszenko aresztowany został 4 października 2013 roku jako podejrzany o uczestnictwo w bójce z naziolami, która miała miejsce 8 maja 2013 roku (pisaliśmy wcześniej o tej sprawie http://161crew.bzzz.net/dmitrij-zwanko-na-wolnosci/ ). Według wersji śledczych Dmitrij był poszukiwany od tamtej pory. Zostały mu również przedstawione zarzuty w innej sprawie – minionego lata miał jakoby grozić nożem nieokreślonemu neonaziście. Do wczoraj Dmitrij znajdował się w areszcie, po ogłoszeniu wyroku został zwolniony w celu odbycia kary.
Wkrótce ma zostać ogłoszony wyrok na drugiego z antyfaszystów oskarżonych w sprawie bójki z naziolami, Dmitrija Zwańko.

Sprawa po raz kolejny pokazuje, że zarówno w kraju jak i za granicą, naziole pomimo napinania sie na bycie ostrymi chuliganami w klimatach ACAB, nie wahają się biec z płaczem na komendę, kiedy tylko w danym miejscu antyfaszyści uzyskują przewagę. 161 Crew wyraża swoją solidarność z brzeską antyfaszystowska załogą i życzy im sukcesów, a uwięzionym chłopakom jak najszybszego wyjścia na wolność!

Za: http://abc-belarus.org/?p=4351

Brak komentarzy

Odpowiedz