161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Białoruskie eliminacje antyfaszystowskiego turnieju sztuk walki “Не Сдавайся” – relacja organizatorów

Eliminacyjny etap antyfaszystowskiego turnieju mieszanych sztuk walki “Не Сдавайся” (Ne Sdavaysia – pols. nie poddawaj się – przyp.tłum.) zakończył się turniejem w Mińsku, który odbył się w niedzielę 24 lutego.
Turniej okazał się się więcej niż sukcesem. Pozytywnie zaskoczyło to, że mimo bardzo spóźnionej organizacji (o turnieju poinformowano dwa tygodnie przed rozpoczęciem, a zgłoszenia zaczęto przyjmować 11 dni przed) udało się zebrać ok. 200 widzów i 80 zawodników. Większość uczestników reprezentowała Mińsk, niestety jedynie kilku dało radę przyjechać z innych miast aby udowodnić swoje prawo reprezentowania Białorusi w finałowym turnieju.
Poziom zawodników był bardzo różny: dla niektórych ten turniej był pierwszym w sportowej karierze, a niektórzy z trudem znaleźli czas w zapełnionym grafiku zawodów. Większość pojedynków zakończyło się przed czasem – nokautem lub duszeniem. Byli jednak także sportowcy nie ustępujący przeciwnikowi zarówno siłą jak i umiejętnościami. Dlatego, z powodu różnicy zdań wśród sędziów po zasadniczym czasie walki, nierzadko w celu wyłonienia zwycięzcy wyznaczano rundę dogrywki.
Turniej miał przede wszystkim pokazać poziom rozwoju mińskiego ruchu i trzeba przyznać, że rezultat przeszedł wszelkie oczekiwania. Poziom wytrenowania, inicjatywność uczestników, liczba młodych, perspektywicznych zawodników, zainteresowanie publiczności zawodami tego typu – wszystko to pozytywnie zaskoczyło i pokazało, że nie stoimy w miejscu a całkiem szybko idziemy w górę.
Ze strony organizatorów chcemy ogromnie podziękować wszystkim uczestnikom i widzom! A także obiecać, że podobne zawody nie pozostaną wyjątkowymi wydarzeniami i będą przeprowadzane w miarę regularnie!