161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Bojówki Svobody atakują inne grupy nacjonalistyczne

Jak przewidywaliśmy niedawno, pająki w bańce zaczęły pożerać się nawzajem. C14, czyli młodzieżówka Svobody, zaczęła walkę z najbardziej pojebaną częścią “Prawego Sektora”, czyli grupami Socjalno-Nacjonalistycznej Asamblei i Biały młot. Jeśli gadające głowy prawego sektora (Trezub) reprezentują “klasyczny”, integralny nacjonalizm rodem z połowy XX wieku, SNA i BM dziedziczą bardziej nowoczesny, zachodni, subkulturowy rasizm. To właśnie oni zachwycali międzynarodową społeczność “wolfsangelami” (wilczymi hakami – symbolem SS) i tarczami z numerami 14/88 w akcji.

Sprzeczności pomiędzy neonazistami mają charakter nieideologiczny. Jak widać, wszyscy kochają tę same cyferki i symbole. Po prostu, nie potrafią się podzielić władzą i wpływami. Prawy sektor ma wyraźnie ambicje polityczne i może odebrać Svobodzie część poparcia nie tylko na barykadach, ale i w parlamencie. Wojna będzie długa i ciężka z obu stron.

Na przykład równocześnie z wydarzeniami w Kijowie, we Lwowie “Prawy Sektor” zaatakował koncert zespołu “Cień Słońca”, który wielokrotnie wspierał Svobodę . Niestety, naziole nie wszystkie siły tracą na siebie. Czasami cierpią ludzie. W nocy z 16 na 17 lutego młodzieżówka Svobody prowadzona przez Eugeniusza Karasa zaatakowała aktywistę lewicowego Ilye Vlasuka, który cudem uniknął poważnych obrażeń. Młodzieżowy mikro-Fuhrer na późniejszym zebraniu partii był z tego powodu bardzo niezadowolony i zdenerwowany. Jednak mimo wielu prób , mimo finansowania i zasobów administracyjnych ze Swobody Eugeniusz Karas nie potrafi podporządkować sobie skrajnie prawicowej subkultury Kijowa.

Obecnie “Prawy Sektor” jest wyraźnie mocniejszy od C14: ilościowo i jakościowo – w zakresie informacji. Należy uznać, że atakowanie grupą jednego lewicowca wychodzi przedstawicielom Svobody lepiej, niż robienie polityki, nawet na bardzo przychylnym polu.

Tłumaczenie z: http://nihilist.li/2014/02/17/novosti-s-ul-trapravogo-fronta/

Brak komentarzy

Odpowiedz