161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Ciąg dalszy represji na Białorusi

10 stycznia w Mińsku w klubie “Piraci” miał się odbyć koncert punkowych zespołów. W połowie grania pierwszej kapeli lokal został otoczony przez samochody policyjne oraz vany OMONu (białoruska prewencja) bez numerów. Zamknięto drzwi i zabroniono wychodzić wszystkim znajdującym się w środku. Następnie zamaskowani omonowcy wbiegli do budynku. Bez podania żadnych wyjaśnień ustawiono wszystkich twarzami do ściany i z rękoma podniesionymi do góry. Sprawdzono dokumenty wszystkich zebranych, przeszukano ich i sfilmowano. Cała procedura trwała półtorej godziny. Wielkie zainteresowanie wąsaczy wzbudziła dystrybucja z anarchistyczną literaturą i po nieudanych poszukiwaniach właściciela, zarekwirowali całą bibułę oraz płyty CD i winyle. Po sprawdzeniu wszystkich policja opuściła lokal tak szybko, jak do niego weszła.

W trakcie rajdu zatrzymane zostały 3 osoby. Dwie z nich zostały skazane 12 stycznia na 10 dni więzienia za “drobne chuligaństwo”, czyli paragraf, który białoruskie władze bardzo chętnie wykorzystują do walki z opozycją polityczną. Pozwala na skazanie na krótki wyrok więzienia praktycznie na podstawie zeznania jednego milicjanta. Trzeci z zatrzymanych otrzymał grzywnę, wąsy rozpoczęły też śledztwo w sprawie “rozpowszechniania treści ekstremistycznych”.

Jak widać przygotowania do wyborów prezydenckich idą pełna parą. Wedle naszych białoruskich kontaktów akcja miała na celu zastraszenie osób mogących potencjalnie brać udział w protestach przy okazji wyborów, które zapewne po raz kolejny planuje wygrać “baćko Aleksander” oraz uzupełnienie bazy danych potencjalnych “wichrzycieli”.

Za: FuckItAll

Brak komentarzy

Odpowiedz