161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Dobrych wieści z Moskwy ciąg dalszy!

Moskiewski Sąd Miejski zdecydował dziś (19 czerwca) o zwolnieniu za kaucją antyfaszysty Alekseja „Sokrata” Sutugi oskarżanego o pobicie ochroniarzy w moskiewskim klubie „Wozduch”. Wysokość kaucji ustalono na 700 tysięcy rubli (ok. 70 tysięcy złotych), pieniądze zostały zebrane wcześniej, dziś zostaną wpłacone i jutro Sutuga będzie mógł opuścić areszt śledczy. Fakt wyznaczenia kaucji wynika zapewne z tego, ze Sutuga nie jest zameldowany w Moskwie.

7 czerwca sąd wypuścił drugiego z oskarżonych w tej sprawie, Alekseja Olesinowa, o czym pisaliśmy na łamach 161Crew. Antyfaszystów Alekseja Sutugę, Alekseja Olesinowa i Alena Wolikowa (zatrzymany w listopadzie 2012 r.) oskarża się o to, że 17 grudnia 2011 roku pobili ochronę klubu „Wozduch”, w którym odbywał się koncert antyfaszystowskich zespołów. Między ochroną, a uczestnikami koncertu doszło wówczas do bójki spowodowanej przez ochroniarzy – nacjonalistów. Oskarżeni antyfaszyści utrzymują, że nie brali udziału w bójce, a cała sprawa została sfabrykowana. Obecnie w areszcie pozostaje jeszcze Alen Wolikow.

Wcześniej śledczy wycofali się z oskarżeń Sutugi i Olesinowa o napaść na 16-letniego nacjonalistę, którego w październiku 2011 roku mieli jakoby postrzelić w głowę z traumatycznego pistoletu i kilkukrotnie ranić nożem. Dzięki determinacji obrońców i bliskich obu oskarżonych udało się udowodnić bezzasadność tych zarzutów.

Źródło: http://rusplt.ru/news/sud-osvobodil-izpod-straji-antifashista-sutugu.html