161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Gdzie są ci lewacy? – o tym jak MTZ umiliło weekend prawicowym turystom.

Mińsk to ciekawe miasto, w którym wiele się dzieje, dlatego drugi marcowy weekend pozornie nie odbiegał pod tym względem od pozostałych. Pozornie, bo akcja z sobotniego wieczora okazała się mieć drugie dno.
W piątek 9 marca czterech kibiców MTZ spotkało trzech fanów Dynama, którzy w rezultacie bratali się z asfaltem, w niedzielę młode składy (10×10, do 18 lat) wspólnie piły kawę, Dynamo po dwóch minutach miało dość. Najciekawsza akcja miała jednak miejsce w sobotni wieczór w centrum handlowym Korona. Tego wieczora plątało się tam ośmiu nazioli, którzy w pewnym momencie wyczaili w kawiarni Pit-Stop trzech młodych kibiców MTZ i postanowili nagrać z nimi film posiadaną kamerą. Nie wiedzieli, że młodzi antyfaszyści również zauważyli wroga wzywając posiłki. Ledwie zdążyli włączyć kamerę i zapytać o poglądy polityczne gdy na pomoc podbiegło dwóch starszych z ekipy MTZ. W efekcie wszyscy naziole zostali przegonieni, a jeden uciekając przeszedł przez szybę drzwi wejściowych do centrum. „Sprinterzy” próbowali podobno straszyć nożem, jednak po wyciągnięciu sprzętu nie bardzo wiedzieli co z nim zrobić. Antyfaszyści nie ponieśli podczas akcji żadnych strat.
Drugie dno opisanej akcji ujawniło się po weekendzie, kiedy znany na wschodzie, prawicowy graficiarz o ksywce Umka opublikował w necie zdjęcia z gościnnych występów w Mińsku. W tę samą sobotę rano Umka ze swoimi mińskimi ziomkami, stworzyli na murze od strony torów kolejowych bohomaz sławiący białą „siłę”, z którego lewej strony wypisane zostało pytanie „No i gdzie jesteście lewacy?”, a w środkowej części były jeszcze jakieś aluzje do MTZ-RIPO. Okazało się, że Umka z ekipą dostali odpowiedź na swoje pytanie -antyfaszystowscy kibice uczestniczący w akcji w CH Korona po elementach odzieży bez najmniejszego problemu rozpoznali swoich przeciwników! Poszukiwania lewaków nie trwały więc długo, w przypadku tych akurat nazioli sprawdziła się ludowa mądrość mówiąca „szukajcie a znajdziecie”. Ekipie MTZ gratulujemy owocnego weekendu i życzymy nowych sukcesów. :)
http://ripomtz.borda.ru/