161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Jak generał koncert odwołał

W sytuacji, w której ruch antyfaszystowski ma na głowie dwa syfiaste festiwale, na które ruchawka narodowa zaprasza zespoły sławiące Adolfa i Rudolfa z połowy Europy, czasem łatwo o pominięcie czegoś i nieopatrzne zorganizowanie kontry.

Na szczęście zadziałał generał. Oto 7 maja na jednym z nacjonalistycznych blogów (Casuals Arka Gdynia – Gdyńscy Nacjonaliści) pojawił się plakat zapraszający na organizowany przez to środowisko koncert.

Oto na Pomorzu, gdzie podczas minuty ciszy w hołdzie pierwszemu niekomunistycznemu premierowi kibice pewnego klubu (tak zwalczali kiedyś system http://www.youtube.com/watch?v=vGx3VQJOOM8) krzyczeli „precz z komuną”, kibice innego klubu postanowili… zorganizować bibę z udziałem następujących patriotycznych zespołów: GAN, Hippie Raus i Slavic Rebirth. Jednak ukoronowaniem imprezy, której patronował falangistowski xportal (przesyłamy pozdrowienia na Donbas) miał być Sztorm 68.

Zespół Sztorm 68 z Krakowa założyła w Krakowie w 1991 roku grupa faszyzujących skinheadów. Utwory łączące w sobie nacjonalizm, antysemityzm pod płaszczykiem antysyjonizmu i antyimperializm świetnie trafiały do grona nacjonalistycznej publiki.

Zespół budził kontrowersje ze względu na pozytywny stosunek do PRL oraz Saddama Husajna; jednak nie na tyle, aby Mariusz Bechta (dziś pracownik Biura Edukacji Publicznej IPN) i prowadzone przez niego wydawnictwo Narodowa Scena Rockowa nie zajął się promocją zespołu.

Zagrali m.in. utwór z jednym z najbardziej znanych polskich zespołów powiązanych z Blood & Honour, The Gits, z którym nagrali wspólną płytę w roku 2004. Wszystko dlatego, że Sztorm 68 przedstawiał pozytywne dla nacjonalistów strony PRL. Nie śpiewał o prześladowanych ostrzeliwanych przez ZOMO patriotach. Mówił o zalewie “anarchii i żydostwie” albo “semickiej klice, która wpadła w sieć”, o “aresztowanych wichrzycielach” i dzielnych chłopcach od generała broniących ojczyzny przed Solidarnością.

Zagrali w swojej karierze sześć koncertów. Ten miał dnia 7 czerwca być siódmym. Niestety 25 maja 2014 roku po przyjęciu ostatniego namaszczenia generał Wojciech Jaruzelski odszedł z ziemskiego padołu, więc nie pozostało nic innego, jak w ramach żałoby koncert odwołać, o czym 28 maja organizatorzy poinformowali na swojej stronie .

Ciekawe, że dzień wcześniej informacja pojawiła się na znanym z pozytywnego stosunku do Stanu Wojennego portalu konserwatyzm.pl, prowadzonym przez Adama Wielomskiego.

Warto przypomnieć, że patrona organizowanej przez gdyńskich nacjonalistów imprezy, środowisko Falangi i Xportalu, łączą ciepłe stosunki z działaczem Samoobrony i Euroazjatyckiego Związku Młodzieży, Kornelem Sawińskim, pojawiającym się między innymi na łamach programu Młodzież Kontra w koszulce Sztormu. Ponadto rzecznik prasowy Falangi chwali się znajomością z ambasadorami „jedynej słusznej Korei”.

Jest to jeden z wielu przykładów bardzo niekonsekwentnego „antykomunizmu” w polskim środowisku nacjonalistycznym.

Poniżej tekst najsłynniejszego utworu Sztromu 68.

Ciemna noc 13 grudnia
Plaga anarchii osiągnęła szczyt
Nad krajem chmury były coraz większe
Dojrzewał spisek – to obcy duch

W tę mroźną noc wszystko się urwało
Przecięta została wszelka buntu nić
Aresztowano wszystkich wichrzycieli
Cała semicka klika wpadła w sieć

Dziękujemy za wasze oddanie
Dziękujemy że broniliście nas
Dziękujemy wam za postawę
Wielki zryw w pamięci żeby trwał

Dziś dziękujemy za to naszym chłopcom
Że wtedy stanęli by bronić naszych chat
Że przed zalewem anarchii
Bronili dzielnie nasz schorowany kraj

Dziś dziękujemy za ład i porządek
Za wielką ofiarność w czasie tamtych dni
To stan wojenny przekreślił plagę fałszu
Odkrył przed światem syjonistyczną grę!

Brak komentarzy

Odpowiedz