161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Gorąco w Szwecji

15 grudnia grupa neonazistów z organizacji Szwedzki Opór Narodowy zaatakowała pokojową demonstrację antyrasistowską w Kärrtorp na południu Sztokholmu. Atak został odparty dzięki pomocy aktywistów i aktywistek AFA oraz Revolutionara Fronten. Tylko asyście policji naziole mogą zawdzięczać, że ich akcja nie zakończyła się dla nich jeszcze gorzej. Demonstracja została zwołana z powodu nasilających sie w okolicy rasistowskich ataków, graffiti etc.
Oto co do powiedzenia na ten temat ma Revolutionara Fronten:

Wewnątrz szwedzkiego ruchu nazistowskiego Svenska Motståndsrörelsen (SMR) są uważani za najgroźniejszych i najtwardszych. Żerują na rozpowszechnianym przez nich micie, jakoby byli oni najostrzejszymi aryjskimi supermenami jakich widziała północ. Wczoraj ten mit został ponownie obalony. Uzbrojeni po zęby w noże, tarcze i pirotechnikę, 30 nazioli zaatakowało pokojowa demonstrację pełną starców i dzieci. Na nieszczęście dla nich my oraz nasi towarzysze z AFA Sztokholm byliśmy na miejscu. Po początkowym postępie i wyrzuceniu na nas wszystkiego, co tylko mogli, odparliśmy ich razem z lokalnymi mieszkańcami. Krwiawiąc uciekali, zostawiając swoich towarzyszy, abyśmy potraktowali ich tak jak traktujemy nazistów. Ostateczny rezultat to 28 zatrzymanych nazistów, 1 z ranami kłutymi plus wielu z nich krwiawiących- żadnych aresztowanych socjalistów.

W trakcie zamieszania oberwało się także chroniącym nazioli gliniarzom ,z których 2 wymagało opieki lekarskiej. Gratulacje dla szwedzkich antyfaszystów za udana obronę demonstracji.

3 komentarze

 • twarda 17 Gru, 2013

  socjalistów?

  Odpowiedz
  • Adam Pawlik 21 maja, 2014

   To wypowiedź Revolutionara Fronten, które najwidoczniej jest organizacją socjalistyczną.

   Odpowiedz
 • Polak z Malmo 17 Gru, 2013

  Ich twardość polega na tym, że dokonują najostrzejszych ataków na pojedyncze osoby. W starciu z równym sobie przeciwnikiem już tacy twardzi nie są.

  Odpowiedz

Odpowiedz