161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

GRECJA – ANARCHIŚCI PRZECIWKO POLICJI I MAFIOM NARKOTYKOWYM

11 marca w ateńskiej dzielnicy Exarchia odbyła się demonstracja anarchistów przeciwko mafiom narkotykowym i policji. Odbyła się ona w odpowiedzi na narastające napięcie w dzielnicy pomiędzy anarchistami i dilerami narkotyków, w tym na ostatni incydent, kiedy 3 towarzyszy zostało zaatakowanych nożem przez dilera (więcej na ten temat: insurrectionnewsworldwide.com)

Demonstracja była osłaniania przez anarchistów uzbrojonych w broń palną (na video od 1:53) , czego nie widziano na greckich demonstracjach już od sporego czasu, a co zostało uznane za konieczne, z powodu poważnego zagrożenia przez mocno uzbrojone mafie narkotykowe współpracujące z policją.

Część ateńskiego ruchu anarchistycznego zwalcza gangi narkotykowe, które w alternatywnej dzielnicy Exarchia cieszą się cichym poparciem policji i praktycznie całkowitą bezkarnością. Ostatnie wydarzenia są tylko dalszym ciągiem tego konfliktu.

Brak komentarzy

Odpowiedz