161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Grecja: Kolejny neonazista zaprzysiężony na posła

Dotąd grał na basie w kapeli o znamiennej nazwie „Pogrom”, która w repertuarze ma takie utwory, jak „Auschwitz” czy „Mów po grecku lub giń”. Dziś Artemis Matthaiopoulos z sympatyzującej z neonazizmem partii Złoty Świt złożył ślubowanie na członka greckiego parlamentu.

Sylwetkę Matthaiopoulosa przytacza w czwartek m.in. brytyjski „The Times” czy izraelski „Israel News”. Pisząc o nim wskazują przede wszystkim na neonazistowskie, rasistowskie i antyimigranckie sympatie, które mogą sugerować teksty piosenek jego zespołu rockowego. „Auschwitz” zawiera np. taką oto linijkę: P*** Wiesenthala, p***Annę Frank, p*** całe plemię Abrahama. Gwiazda Dawida przyprawia mnie o mdłości.”

Gdyby dalej prześledzić teksty „Pogromu”, niejeden mógłby się przestraszyć obecności Artemisa Matthaiopoulosa w parlamencie. W utworze „Spacer po parlamencie” padają bowiem słowa: „Mam zamiar pójść do parlamentu i spalę go całego”.

O Matthaiopoulosie media piszą, że jest przyjacielem córki lidera Złotego Świtu, Nikolaosa Michaloliakosa. Jest też już drugim rockmanem o sympatiach neonazistowskich, który zasiadł w greckim parlamencie z ramienia partii. Pierwszy to George Germenis z kapeli o nazwie Kaiadas.

Złoty Świt, którego członkowie m.in. kwestionują istnienie Holokaustu, zdobył w ostatnich greckich wyborach 18 miejsc w parlamencie (7 proc. głosów). Ostatnio partia zasłynęła m.in. akcją krwiodawstwa, ale nawołującą do oddawania „czystej greckiej krwi” i „tylko dla Greków”.

Za: grecjawogniu.info

Brak komentarzy

Odpowiedz