Materiały:

1.Wydrukowany wzór. Jeżeli nie posiadamy drukarki, można udać się do punktu ksero, gdzie za ok. 20gr wydrukują.
2.Klisza RTG, bindowana okładka lub sztywny karton.
3.Narzędzia: nożyk tapicerski lub skalpel modelarski będzie najlepszym rozwiązaniem ze względu na precyzyjność, jeżeli nie mamy wyżej wymienionych narzędzi, w ostateczności możemy użyć żyletki.
4.Farby: Najlepszym rozwiązaniem są farby Montana lub Dope ze względu na jakość i ilość. Tanie marketowe farby są gorszej jakości i są mniej wydajne od farb przeznaczonych do graffiti. Ceny Dope’ów zaczynają się już od 12zł, zaś Montana to koszt ok. 16zł. Większość miast posiada specjalne graffiti shopy, gdzie można się zaopatrzyć w odpowiednie farby, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę graffiti shop [ Nazwa twojego miasta], jeżeli w twoim mieście nie ma takiego sklepu zawsze można dokonać zakupu przez internet :). Ps. Nie zapomnijcie kupić kapów (końcówek).

Poniżej znajdziecie instrukcję jak krok po kroku wykonać szablon.

1.Drukujemy wzór, z którego chcemy wykonać szablon, wzory znajdziecie m.i.n. tutaj.
2.Gdy już wydrukowaliśmy, bierzemy naszą kliszę, okładkę bindowaną lub sztywny karton. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj klisza RTG po prześwietleniach ze względu na jakość.
3.Przygotowanie podłoża, na którym będziemy wycinać.
Podkładamy karton/grubą gazetę (tak by nie pociąć blatu podczas wycinania) na naszą „podkładkę” kładziemy klisze i wydrukowany wzór (jeżeli klisza rtg jest obmyta z farby, można ją położyć na wydrukowany wzór, wtedy będzie się łatwiej wycinać). Wydrukowany wzór i klisze mocujemy ze sobą taśmą, klamerkami biurowymi lub spinaczami, tak, by podczas wycinania szablon się nie poruszył.
4.Wycinanie skomplikowanego wzoru radzimy zacząć od najmniejszych szczegółów, pozwoli nam to uniknąć zniszczenia szablonu podczas pracy.
5. Gdy już mamy zrobiony szablon, bierzemy go i idziemy odbijać na miasto :).

2 KOMENTARZE

  1. Klisze można łatwo wyczyścic. Rozpuszczamy w ciepłej wodzie troche mydła, wkładamy do środka klisze i zostawiamy na jakiś czas. Wyjmujemy klisze i starą szczoteczką do zebów, szczotką lub szorstką gąbką zdjecie schodzi zostawiając przezroczystą klisze (folie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here