161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Jan Kucera

18 stycznia w Pribramie, 50 kilometrów od Pragi, 20-letni neonazista Jiri Fous pchnął nożem 18-letniego Jana Kucere w krocze i plecy, około godziny przed północą. Przed tym atakiem miejscowi młodzi neonaziści prowokowali hajlowaniemi i obrażali grupę młodych punków i antyfaszystowskich skinów, do której należał Jan. Przyjaciele Jana starali się zatrzymać krwawienie z arterii i zadzwonili po karetkę.
Ani lekarze, ani znajomi Jana nie zauważyli niestety rany na plecach, zanim nie było już za późno. Jan stracił bardzo dużo krwi i stracił przytomność. Został przewieziony do pobliskiego szpitala i pomimo profesjonalnej opieki zmarł dwa dni później.
Jan Kucera był antyfaszystą z Pribramu i nigdy nie bał się wyrażać swoich poglądów. W jego internetowym profilu możemy wyczytać:
Jestem normalnym kolesiem i uważam się za SHARP skinheada. Nie obchodzi mnie, kim są moim przyjaciele- nie oceniam ludzi po ich ubraniach, gustach muzycznych czy kolorze skóry. Oceniam ludzi po tym, co robią. Każdy może do mnie napisać. Nienawidzę nazistów, burżujów, komunistów i podobnego ścierwa. Antifascist oi!

Trzymał się swoich poglądów do samego końca. Na zawsze pozostanie w sercach rodziny, przyjaciół i wszystkich ludzi o antyfaszystowskim nastawieniu. Cześć jego pamięci! Czescy antyfaszyści co roku robią różne akcje ku pamięci Jana. Jedną z nich było:

Post użytkownika ANTIFA.