161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Jaroszomania – starcie faszyzmów na Ukrainie

Kolejnym głosem dotyczącym sytuacji na Ukrainie, który chcielibyśmy przedstawić jest artykuł dziennikarza kijowskiego czasopisma „Den’” (Dzień-red.).
Zajęta przez separatystów Makiejewka. Mityng. Występuje krótko ostrzyżony chłopak, relacjonuje rozmowę z przedstawicielami ruchu Rosyjska Jedność Narodowa (RNE – o nich nieco niżej) na Białorusi: zostali zapewnieni, że Łukaszenka, tak samo jak Putin, wspiera powstanie. Kończą wystąpienie słowami: “Chwała Donbasowi! (Donieckie Zagłębie Węglowe) Chwała Rosji!” i dobrze znanym gestem – wyciągnięciem w górę prawej ręki. Nazistowskim salutem, jeżeli ktoś nie zrozumiał – tym samym, który na terytorium byłego ZSRR powinien pojawiać się jedynie w kronikach filmowych. W odpowiedzi – oklaski, entuzjastyczne okrzyki.
Sztuczka jednego idioty?
Nie.

Władzę na Ukrainie przejęła faszystowska junta. W Kijowie po ulicach panoszą się młodzi faszyści. Pokojowych ludzi w całym kraju terroryzują grupy faszystowskie. Majdan – to faszyzm. Nazwa zwolenników włoskiego dyktatora Mussoliniego stała się na początku częścią słownictwa Partii Regionów, a dzisiaj nie schodzi z ust separatystów na wschodzie i ich mocodawców na Kremlu. Do faszystów zapisują wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają. Ale słowa, jak rzeczy, mają margines bezpieczeństwa, i jak rzeczy zużywają się od częstego i nieracjonalnego wykorzystywania. Słowo “faszyzm” w prorosyjskich, informacyjnych środkach przekazu i w kremlowskiej propagandzie przerodziło się w pusty znak, który ma się nijak do rzeczywistości. Jednakże życie polityczne nie znosi próżni.Przydałoby się przypomnieć oklepane definicje. Nie dla wojujących ignorantów – oni i tak nie usłyszą – a po prostu dlatego, aby po przejść dalej. Faszyzm (nazizm) – to autorytarna ideologia, oparta na imperializmie, kulcie władzy, nietolerancji innych poglądów, i, najważniejsze, na najbardziej obrzydliwej odmianie rasizmu, na nienawiści do innych nacji, które postrzega się jako niepełnowartościowe w porównaniu do grupy etnicznej, do której należy faszysta. Niektóre poddawane są wszelkim możliwym ograniczeniom, prześladowaniom, pozbawione wszelkich praw, a w ideale – niszczone.Faszyzm –jest nie tylko doktryną nienawidzącą człowieka. To także odpowiednia praktyka –zarówno w słowach, jak i działaniach.
Praktyka separatystów na wschodzie – marsze pod czarno-żółto-białymi sztandarami, które są barwami rosyjskich nazistów. Praktyką prezydenta Rosji Putina jest nazywanie zachodnich Ukraińców ludźmi drugiego gatunku. Praktyka pierwszego, “ludowego gubernatora Donieccczyzny” Pawła Gubariewa – członkostwo w wyżej wymienionej organizacji (RNE), która była i pozostaje typową, nazistowską – z hitlerowskimi zapędami, swastykami i partyjnym hymnem pod muzykę Horsta Wessela.
Praktyka dzisiejszego Krymu – swastyki na miejskiej synagodze w Symferopolu, dzień po wstąpieniu wojsk Putina. Ogłoszenia o przyjmowaniu do pracy tylko ludzi słowiańskiego pochodzenia. Napad na biuro Medżlisu należące do tatarów krymskich z okrzykami: “Wynocha do Uzbekistanu!”.
Jeszcze?
Na spotkaniu separatystów w Charkowie rozległy się krzyki: “Nie żydowsko-banderowskiemu faszyzmowi”! Samozwańczy mer Słowiańska ogłosił polowanie na każdego, kto mówi po ukraińsku.
W Stachanowie strzelają do nastolatków z niebiesko-żółtą flagą.
W Doniecku pojawiają się antysemickie ulotki, które w stylu przypominają rozporządzenia hitlerowskich okupantów sprzed siedemdziesięciu lat.
W Słowiańsku pod pretekstem walki z handlem narkotykami z premedytacją biją i okradają Romów.
W końcu – co najbardziej uderzające – w Słowiańsku rozpoczęto transmisję własnego separatystycznego kanału telewizyjnego. Od razu na ekranie pojawia się troje wesołych dzieci, które zapewniają, że ich celem jest zadanie “potężnego ciosu w biblijną macierz i syjonistyczne zombi-audycje”, potem jeszcze jeden dodaje, żeby widz dobrze zapamiętał o “syjonistycznej zombi-skrzynce (określenie telewizora, a konkretnie chodzi o ukraińskie kanały tv – red.). Zawartość pierwszego programu – wykład jednego z przywódców rosyjskiego ruchu “Koncepcji Bezpieczeństwa Publicznego” – będącego zbiorem rasistów, antysemitów i paranoików, które już od wielu lat walczą z “żydomasonerią”.

Można jeszcze wymieniać i wymieniać – ale wniosek jest nieprzyjemny i oczywisty: pod paplaniną o żądnych krwi “banderowcach” przychodzi do nas putinowski faszyzm. Bezlitosny. Prawdziwy. Zwykły faszyzm.
W Kijowie mają swoich ultraprawicowych klaunów, na szczęście jedyne do czego są zdolni, to być wygodnym straszakiem dla rosyjskich mediów. Robić za kolektywną wizytówkę Dmitro Jarosza (wizytówka Jarosza – kierownika prawego sektora – została jakoby odnaleziona przez separatystów na miejscu „strzelaniny z prawym sektorem”, od tamtej pory robi karierę w ukraińskim internecie jako prześmiewczy powód wszelkich nieszczęść separatystów i ogólnie Rosjan – red.).

I (żeby nie wpadać w zbytni patos) wiecie co jest z tego wszystkiego najśmieszniejsze?
To co aktualnie robią kremlowcy i ich wspólnicy na wschodzie i na Krymie – to dokładnie to, co chciałby, jeżeli by mógł, zrobić z krajem prawy sektor.

W związku z tym pozdrawiam wszystkie zainteresowane strony.
Dmitrij Desietierik, „Den’”
Źródło:
http://avtonom.org/news/yarosh-golovnogo-mozga

Brak komentarzy

Odpowiedz