161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

“Jestem gotów ponieść odpowiedzialność za swoje poglądy i idee”- wokalista Mister X o represjach wobec siebie i innych antyfaszystów

Dzisiaj w Internecie ukazał się tekst napisany przez Igora z Mister X. W ostatnich dniach grodzieńskich antyfaszystów dotknęły milicyjne represje i wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek. 161 Crew solidaryzuje się z Igorem i całą resztą ekipy, która jest nękana przez mundurowych bandytów. Mamy również nadzieję, że nie sprawdzi się najczarniejszy scenariusz i Igor nie będzie po raz kolejny siedział za kratami przez politycznie motywowane decyzje władzy, jak to już mu się kilkakrotnie wcześniej zdarzyło.

Większość z was, moi przyjaciele, zna mnie jako amatora węzłowatych sentencji i długich przemówień. Jednak dziś nie będzie nic z tych rzeczy. Będę MAKSYMALNIE zwięzły. I oto dlaczego. Z początkiem 2015 r. znacznie aktywizowała się białoruska milicja, która w tej chwili w Grodnie rozkręca sprawę administracyjną o “dwóch wlepkach Akcji Antyfaszystowskiej”. Już odbyły się rewizje, konfiskata sprzętu komputerowego, literatury antyfaszystowskiej u kilku osób, w tym i u nieletnich. Według informacji, które posiadam, głownym celem funkcjonariuszy milicji jest założenie sprawy karnej mi, jako nieformalnemu liderowi ruchu antyfaszystowskiego, którym jestem w ich mniemaniu od wielu już lat. Dlaczego jeszcze jestem na wolności? Nie mam na to pytanie odpowiedzi. Prawdopodobnie stróże prawa chcą znaleźć na mnie coś cięższego niźli “dwie wlepy”, a być może już czekają pod drzwiami mojego mieszkania. Dlaczego właśnie teraz? Nie wiem, być może jest to związane z tym, że 2015 r. jest na Białorusi rokiem wyborów prezydenckich… W każdym bądź razie już niedługo najprawdopodobniej będę musiał zapłacić zgodnie z całą surowością prawa za wszystkie zarzuty postawione mi ze strony milicji. Co to będą za zarzuty – tego nie wiem. Mogę jedynie powiedzieć, że żadnych czynów karalnych nie popełniłem, tak więc wszystkie postawione zarzuty to będzie całkowite kłamstwo i prowokacja. Być może specjalnie pozostawiono mnie na wolności, aby dać możliwość uciec z kraju, ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Nie mam zamiaru tego robić! Zostaję na Białorusi! Jestem gotów ponieść konsekwencje swoich słów i uczynków, jestem gotów ponieść odpowiedzialność za swoje poglądy i idee. Jeśli jest mi pisane spędzić jakiś czas zdala od przyjaciół, rodziny i bliskich, cóż, jestem gotów. Przepraszam wszystkich, z kim planowaliśmy sporo różnych ciekawych rzeczy, które nigdy nie dojdą do skutku. Przepraszam wszystkich, przed kim nie wywiążę się ze swoich zobowiązań przez niezależne ode mnie przyczyny. Przepraszam żonę i dzieci, którym nie będzie lekko beze mnie. Przepraszam rodziców za to, że mają ze mną same problemy.
Zawsze bądźcie wierni sobie!
Oi!

Brak komentarzy

Odpowiedz