161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Kazań/Rosja- kolejna ofiara nazistowskiego konfidenctwa

Nasi domorośli nacjonaliści i neonaziści zawsze bardzo podniecali się wyczynami swoich odpowiedników zza wschodniej granicy i tym jacy są “hardkorowi”.  Jak widać w ostatnich latach konfidenctwo stało się tam szeroko stosowanym środkiem przeciwko antyfaszystom. W tym samym tygodniu, kiedy prokuratura przedłużyła o kolejne 3 miesiące areszt chłopakom z Moskwy oskarżonym o oklepanie nazistowskiej ochrony klubu,gdzie się bawili, dotarły do nas informacje z Kazania. Tamtejszy aktywny antyfaszysta Oleg został właśnie oskarżony z paragrafu 213 (chuligaństwo) oraz 116 a i b ( pobicie)  rosyjskiego kodeksu karnego. “Ofiarą” Olega jest rzekomo przywódca miejscowej skrajnie prawicowej organizacji o jakże groźnie brzmiącej nazwie Soprotivlenije (Opór). Najwyraźniej ich “Opór” polega na biegnięciu z płaczem na milicję, kiedy tylko ktoś wymierzy im odbrobinę sprawiedliwości. Oleg był już oskarżany o podobne zarzuty 3 lata temu, ale udało mu się wtedy wybronić. śledztwo prowadzone jest przez niesławny Wydział E czyli jednostke do walki z “esktremizmem”, w ostatnich latach zajmującą sie głównie represjami przeciwko ruchowi anarchistycznemu i antyfaszystowskiemu, nie wachającą sie użyć nielegalnych zatrzymań, nachodzenia w miejscu pracy i zamieszkania, szantażu , a nawet tortur w celu pogrążenia swoich ofiar.

Więcej na temat sprawy można dowiedzieć się pod adresem e-mail: uatw.mf111 <> gmail >< com

ACK Moskwa prowadzi zbirke pieniędzy na pokrycie kosztów obrony. Więcej informacji o tym jak wpłacić kasę : http://wiki.avtonom.org/en/index.php/Donate

Brak komentarzy

Odpowiedz