161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Kolejna fala represji na Białorusi

Białoruskie władze rozkręcaja coraz bardziej represje przeciwko anarchistom i antyfaszystom. Pisaliśmy juz o tym TUTAJ i TUTAJ  Niestety to dopiero początek. Po uwięzieniu 3 osób za koncert w Mińsku, bialoruścy anarchiści zrobili kilka akcji solidarnościowych w kilku punktach w  mieście. Głównie były to niewielkie pikiety. Kilka dni później białoruska milicja dokonała kolejnych aresztowań, tym razem osób biorących udział w akcjach solidarnościowych. 4 osoby zostały skazane na kary 15 dni więzienia za “nie dostosowanie sie do poleceń milicji”.

Oprócz tego nachodzeni w domach i miejscach pracy są aktywiści ruchu anarchistycznego i antyfaszystowskiego. W marcu ma być ogłoszona data nowych wyborów prezydenckich i nasi przyjaciele na Białorusi obawiają się, że represje tylko się nasilą.

Brak komentarzy

Odpowiedz