161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Moskwa- przedłużony areszt dla antyfaszystki Iriny

27 czerwca 2013 areszt dla Iriny przedłużony został do 2 października. Irina Lipskaya aresztowana została 2 lipca 2012 roku, więc obecnie w areszcie bez wyroku sądu znajduje się już ponad rok! Areszt dla Iriny wydłużony został przez wątpliwe stwierdzenie jej domniemanych ¨ofiar¨ o braku zapoznania się z wynikami dotychczasowego postępowania karnego.

Irina oskarżona jest o branie udziału w ¨zbrojnym ataku¨ przeciwko neo-nazistowskiemu koncertowi w moskiewskim klubie ¨Barrikada¨, tego samego dnia gdy została aresztowana.
Posądzona została o 3 przestępstwa: ¨zaplanowany czy chuligański popełniony przez zorganizowaną grupę osób¨ oraz ¨nakłanianie osób nieletnich do popełnienia przestępstwa o znamionach nienawiści¨- jako, że jedna z aresztowanych osób miała w momencie zdarzenia 17 lat.

Irina aresztowana została kilka dni po ukończeniu Moskiewskiego Uniwersytetu o kierunku dziennikarstwa. Potrzebuje opieki medycznej , jako że podczas starcia z boneheadami 1 maja 2011 została ugodzona nożem w rękę. Oczywiście wymagana pomoc medyczna nie została jej udzielona w więzieniu.

Podczas rozprawy sądowej z 27 czerwca ,gdy zapadła decyzja o przedłużeniu dla niej aresztu, Irina pokazała, ze jest silna i system jej nie złamie. Aktualnie nie znajduje się w sytuacji wymagającej pomocy materialnej, co nie zmienia faktu, że potrzebne jest jej nasze wsparcie!
Rok w więzieniu jest ciężki dla każdego , zwłaszcza, że podczas dochodzeń i przesłuchań wydana została przez kilku swoich dawnych już przyjaciół.

Do Iriny mozecie pisac na ten adres:
Irina Antonovna Lipskaya, k. 308
SIZO-6 “Pechatniki”
ul. Shosseynaya 92
109383 Moscow Russia

Weźcie pod uwagę , że angielski rzadko akceptowany jest w rosyjskich więzieniach. Jeżeli nie możecie napisać po rosyjsku, używajcie prostych zwrotów i fraz wraz z użyciem translatora. Przesyłajcie jej tak ze zdjęcia i pocztówki. Wsparcie jest teraz bardzo potrzebne!

Brak komentarzy

Odpowiedz