Kim jesteśmy?


161 CREW to grupa znajomych wywodzących się z różnych środowisk. Co nas łączy to nienawiść do faszyzmu, rasizmu oraz innych postaw o totalitarnym charakterze i pod wszelkimi ich postaciami. Angażując się w tego typu projekt chcemy zaprezentować kulturę ulicy o jasno określonej, antyfaszystowskiej postawie. Nie znajdziecie wśród nas politycznie poprawnych liberałów, którzy chcieliby wszelkie problemy rozwiązywać za pomocą srogich artykułów w Gazecie Wyborczej albo doniesieniom na policję. Nie znajdziecie wśród nas fanów czerwonych dyktatorów. Nie znajdziecie wreszcie wśród nas bezideowych frajerów, którzy pod płaszczykiem „apolityczności” ukrywają swoje prawicowe sympatie, podają rękę nazistom jednocześnie krzycząc jak bardzo nienawidzą „lewaków”, albo są zbyt wielkimi tchórzami, aby jasno określić swoją postawę wobec faszystowskiego ścierwa.

161 CREW ma za zadanie pokazać, że zaangażowanie w coś więcej niż picie browaru jest bardziej rozpowszechnione niż może się wydawać i że są sytuacje, kiedy każdy człowiek z odrobiną godności powinien wybrać stronę barykady. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy chcą z nami współpracować.

Co Robimy?


Naszym celem jest szerzenie postawy antyfaszystowskiej, głównie poprzez prowadzenie naszej strony internetowej, która jest największym tego typu serwisem w Polsce, a także poprzez portale społecznościowe. Prowadzimy 161 Crew Shop, gdzie staramy się robić odzież, vlepki i inne gadżety, z których dochód idzie na naszą dalszą działalność oraz na inne grupy czy wydarzenia antyfaszystowskie (zachęcamy do kontaktu z nami, jeśli potrzebujecie wsparcia).
Zorganizowaliśmy dwie edycje „161 Fest”, a w planach mamy wydanie zina o najbliższej nam tematyce.