161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Prośba o pomoc dla anarchisty i antyfaszysty Aleksandra ‘Tundry’ Kolczenko

Po pierwszych aresztowaniach krymskich aktywistów nastąpiło jeszcze jedno – 17 maja zatrzymano Aleksandra Kolczenko, uczestnika studenckich i ekologicznych akcji. 22 i 23 maja Saszę wywieziono do Moskwy i umieszczono w więzieniu ‘Lefortowo’. Podejrzewa się, że przebywa tam jeszcze dwóch oskarżonych.

O co teraz jest oskarżony Sasza – oficjalnie nie wiadomo, ale krążą plotki, że przypisuje mu się uczestnictwo w podpaleniu biura “Wielkiej Rosji” na Krymie. Kolczenki będzie bronić adwokat Świetłana Sidorkina. W przyszłym tygodniu odwiedzi ona oskarżonego, ale najprawdopodobniej śledczy FSB, skłonią ja do podpisania pisma o nieujawnianiu i w publicznym oświadczeniu szczegółowe działania dochodzeniowe i szczegóły oskarżenia nie będą znane.

Sasza – facet z prostej, robotniczej rodziny, uczył się na kierunku menedżera turystyki i jednocześnie pracował jako ładowacz na poczcie i w drukarni. Tak samo jak w jego rodzinie nie przelewało mu się. Sasza – aktywny obywatel, uważał się za anarchistę. Będąc studentem uczestniczył w kampaniach przeciwko płatnej edukacji i był aktywnym działaczem studenckiego stowarzyszenia “Studenckie działania”. Aleksander pomagał również aktywnie pracownikom w walce o ich prawa – na przykład wspierał pracowników Krymtrolejbus.

Sasza utrzymuje internacjonalną i antyfaszystowską pozycję, za które niejednokrotnie był atakowany przez ultraprawicowych bojowników. Na przykład 19 stycznia 2012 po pokazie filmu o Anastazji Baburowej, on w towarzystwie ze swoim kolegą został zaatakowany przez 30 nacjonalistów, wyposażonych w broń białą.

Trudno sobie wyobrazić bardziej uczciwego, miłego i otwartego towarzysza i przyjaciela niż Sasza. Uważamy, że teraz naszym obowiązkiem jest pomóc mu w trudnej sytuacji.

Prosimy o wstawiennictwo i okazanie każdej możliwej pomocy – zwłaszcza materialnej, usługi moskiewskich adwokatów są dość drogie. Pieniądze mozna wpłacać korzystając z informacji pod artykułem.

Źródło

( Anarchistyczny Czarny Krzyż wspiera wszystkich represjonowanych anty-autorytarnych działaczy, którzy są prześladowani za swą polityczną działalność, lub za czyny, które nie są sprzeczne z ideami anarchizmu. Często, w celu udzielenia im pomocy potrzebne jest wsparcie materialne – w tym celu powstał fundusz. Pieniądze z funduszu ACK są przeznaczane na: ochronę prawną, materiały pomocnicze (w tym pieniądze także na leczenie więźniów i paczki) Można pomóc Czarnemu Krzyżowi – przelać pieniądze na jego fundusz. Jeżeli chcecie, żeby wasze środki zostały przeznaczone na konkretny cel – napiszcie do nas, gdzie i ile pieniędzy przelaliście i na co powinny zostać wydane. Jeśli chcesz wesprzeć konkretnego więźnia, wyślij e-mail do ACK, komu są przeznaczone pieniądze. Jeżeli znajdujecie się za granicą, pieniądze w dolarach lub euro możecie przelać przez system Paypal: nasz adres – abc-msk@riseup.net Uwaga: Przelew w euro przez Paypal na nasze konto jest bezpłatny. Natomiast przy wymianie wewnątrz Paypal tracimy prawie 10% kwoty, dlatego należy starać się robić przelewy w tej walucie.. Jeżeli nie macie takiej możliwości, to nawet Western Union może okazać się tańszy. Najprostszym sposobem, aby uniknąć opłat i przekazać pieniądze bezpośrednio na rachunek ACK-Moskwa, jest ich wpłata w jednym z oddziałów Alfa-banku w Rosji, jeżeli jest możliwość, aby poprosić o to kogoś, kto wybiera się do Federacji Rosyjskiej. Wpłaty można dokonać poprzez bankomat z funkcją wpłaty (w euro, dolarach, rublach – trzeba wybrać odpowiedni numer konta – NIŻEJ). Aby tego dokonać, nie trzeba mieć karty Alfa-banku, ponieważ wpłato maty są dostępne dla wszystkich, nie tylko dla jego klientów. Wpłatomaty znajdują się jednak w oddziałach banku, więc są dostępne w godzinach ich pracy, w dni robocze. Numer konta, zależnie od waluty: – 40817810704230017583 (rosyjskie ruble) – 40817840204230006802 (dolary) – 40817978004230006660 (euro) Aby otrzymać więcej informacji, proszę pisać na e-mail: ACK-Moskwa: abc-msk@riseup.net   )

3 komentarze

 • Frodo 25 maja, 2014

  Nie działa link do źródła, i, co ważniejsze, do przelewu

  Odpowiedz
  • 161crew 29 maja, 2014

   już działa plus dodaliśmy informacje po polsku jak przekazywac pieniądze

   Odpowiedz
  • e. 30 maja, 2014

   już działa :)

   Odpowiedz

Odpowiedz