161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Rosja- “Sokrat” przeniesiony do kolonii karnej

Anarchistyczny więzień Aleksiej “Sokrat” Sutuga, skazany na 3 lata kolonii karnej za bójkę z młodymi nazistami, został przetransportowany do rejonu Irkucka. Odmówił wykonywania pracy w więzieniu (za co można dostać skrócenie kary), w odróżnieniu od słynnych nazistowskich więźniów takich jak Maksim “Tesak” Martsinkievich czy Roman Zheleznov, jako że praca ta jest formą kolaboracji z systemem więziennym i dla anarchisty jest niemożliwa do zaakceptowania. Aleksiej w tej chwili ma 29 lat, a jego wyrok zakończy się w maju 2017 roku. 17 marca Sutuga ogłosił strajk głodowy, domagając się zwrotu swoich listów i książek, które zostały mu zabrane oraz wysłania go do kolonii karnej z więzienia, w którym przebywał. 22 marca Sutuga został wysłany do kolonii karnej nr 14 w Angarsku.

20 marca Centrum Praw Człowieka “Memoriał” uznało Aleksieja za więźnia politycznego. “Sokrat” ma rodzinę na zewnątrz (żona i dziecko), która mieszka na Ukrainie. Koszta przelotu na wizytę w więzieniu wynoszą około 1200 euro. Władze zezwalają tylko na jedną dłuższą wizytę co 3 miesiące. W tej chwili nie znamy jeszcze adresu do korespondencji, ale można wysyłać listy za pomoca tej strony (wyłącznie w języku rosyjskim i listy większe niz kilka linijek):

http://rosuznik.org/write-letter

Brak komentarzy

Odpowiedz