161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Sacramento/Kalifornia – demonstracja nazistów zablokowana po ulicznej bitwie

Co najmniej 5 osób ze strony antyfaszystowskich demonstrantów odniosło poważne rany zadane nożem podczas udanej blokady nazistowskiego marszu w Sacramento/Kalifornia, która miała miejsce 26 czerwca. Różne nazistowskie grupy, jak Traditionalist Workers Party, Ku Klux Klan i inni planowały zorganizować pod budynkiem Kapitolu w Sacramento demonstrację przeciwko „globalizacji i multikulturalizmowi”. Grupy antyfaszystowskie zorganizowały kontrdemonstrację, na której pojawiły się setki osób. Antyfaszyści zajęli miejsce zbiórki nazistów i natychmiast zaatakowali ich, gdy tylko pojawili się na miejscu. Kilkudziesięciu fanów supremacji białej rasy musiało salwować się ucieczką i mało który wrócił do domu bez ran czy siniaków. W ręce antyfaszystów wpadło tez kilka flag. Po kilkominutowej bitwie z użyciem kijów, cegłówek i gazów pieprzowych kontrolę nad sytuacją odzyskała policja. Pracownicy administracji w budynku Kapitolu schronili się w tym czasie w piwnicy. Demonstracja nazistów nie odbyła się, a ich pozwolenie zostało przez policję unieważnione.

Po kilku minutach okazało się, że po stronie nazistów używane były noże i kilka osób jest bardzo poważnie rannych (w tym starsza kobieta, która z chodnika krzyczała na nazistów). Póki co nikt nie został aresztowany, ale sprawa jest rozwojowa. Kilka osób nadal pozostaje w szpitalach w stanie krytycznym.

Jak to zwykle w przypadku skrajnej prawicy bywa, tak i tym razem ogłosili oni swój marsz, którego nie było, „całkowitym zwycięstwem”. Pozostaje zastanawiać się, jak w ich wyobrażeniu wygląda porażka.

Antyfaszyści z Sacramento zbierają pieniądze na opiekę lekarską i ewentualną pomoc prawniczą tutaj: rally.org

Za: antifascistnews.net (znajdziecie tam video z akcji)

Brak komentarzy

Odpowiedz