161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Sewastopol: Oświadczenie miejscowych anarchistów nt. konfliktu na Krymie

Anarchiści Sewastopola wydali oświadczenie . Jego tekst jest przedstawiony poniżej :

Konflikt w Autonomii  nie jest w interesie zwykłych ludzi, a tylko poszczególnych polityków, biurokratów, przestępców, którzy przeglądają się nam jako przedmiotowi geopolityki i własnych interesów. Spróbuj odetchnąć, zatrzymać się, nie widzieć za każdym rogiem “strasznych Banderowców” lub “ręki Kremla” Bądźmy cywilizowani ! Konflikt nie leży na płaszczyźnie narodowości (“zachodniacy” i ” Rosjanie”) tylko w korzyściach płynących dla różnych mocarstw (USA, UE i Rosja), ale jest niekorzystny dla zwykłych ludzi! Zrozumcie, że żadnym zwykłym Rosjanom, Ukraińcom i Tatarom nie będzie łatwiej z kipiącą nienawiścią! Chcecie by na Krymie była kolejna akcja w rodzaju Abchazji i Osetii Południowej? Chcecie, aby przyjaciele i krewni tutaj mieszkający byli w stanie wojny?

Jakiekolwiek stosowanie się do  scenariuszy zaproponowanych przez polityków – prorosyjskich i prozachodnich – prowadzi właśnie do tego. Kochamy swoich ludzi i szanujemy innych ludzi. Nie mamy problemu z ich różnorodnością. Każdy z nas jest inny – wszyscy jesteśmy równi .

Ludzie! Zatrzymajmy się przynajmniej na chwilę i zastanówmy się, co robimy! Spójrzmy na siebie, pomyślmy nad tym, dla kogo jest to korzystne -dla nas czy dla kogoś innego? Zainteresujcie Rosjan, Ukraińców mieszkających w Rosji i na Ukrainie tym,  jaki jest rodzaj relacji między organami władzy i ludźmi. Otwórzcie swoje umysły do obiektywne postrzegania rzeczywistości, nie wierzcie w źródła jednostronne. Tworzymy struktury dla siebie – na klatce schodowej, na ulicy, dzielnicy. Organizujcie wiece publiczne, twórzcie strukturę – rozwiązujcie swoje problemy sami, bez udziału polityków .

Brak komentarzy

Odpowiedz