161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Wolność dla anarchisty Dmitry’ego Buchenkov’a

3 grudnia tego roku moskiewska policja aresztowała na dwa miesiące Dmitry’ego Buchenkov’a doktora nauk politycznych znanego ze swoich antyfaszystowskich i anarchistycznych poglądów. Policja podejrzewa Buchenkov’a o udział w zamieszkach, które miały miejsce 6 maja 2012 roku. Tego dnia w Moskwie odbyły się masowe protesty antyrządowe. W wyniku prowokacji władzy policja aresztowała ponad 400 osób. Wśród zatrzymanych nie było Dmitry’ego, który nie przebywał tego dnia w Rosji. Mimo tego policja próbuje przypisać mu udział w zamieszkach na podstawie zdjęć z demonstracji, na których według policji widać Dmitry’ego. Wszyscy, którzy znają osobiście Buchenkov’a uważają, że zarzuty są absurdalne ponieważ osoba widoczna na zdjęciach to nie Dmitry.

Dmitry od dawna jest zaangażowany w działalność radykalnego ruchu lewicowego i zrobił bardzo dużo dla jego rozwoju. Według znajomych i towarzyszy Dmitry’ego prawdziwym powodem zatrzymania jest jego silne zaangażowanie w działalność polityczną.

Prosimy wszystkich o okazanie solidarności z zatrzymanym Buchenkov’em i jego rodziną. Informujcie o zatrzymaniu aktywisty i wspierajcie go jak tylko możecie. Dmitry potrzebuje waszej pomocy!

Więcej na temat sprawy: facebook.com/freebuchenkov

Brak komentarzy

Odpowiedz