161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Wywiad z Brigada Flores Magon

Oto króciutki wywiadzik z jednym z członków paryskiej załogi Red And Anarchist Skinheads. Wywiad przeprowadzony w połowie października’ 06. Pytał Kwadrat, odpowiadał Nico.

CZYM JEST RED AND ANARCHIST SKINHEADS?

Red and Anarchist Skin Heads jest międzynarodową, antyfaszystowską i antykapitalistyczną siecią ruchu skinheads. Powstała ona na początku lat 90 ? tych i szybko rozprzestrzeniła się w Kanadzie, Europie i w Ameryce Południowej. Nasza paryska grupa ma bardzo dobre kontakty z większością grup na całym świecie.

KIEDY POWSTAŁA GRUPA RASH PARIS? MOŻESZY PRZYBLIŻYĆ KRÓTKĄ HISTORIĘ?

8 albo 9 lat temu w Paryżu, poznałem Victora który jest gitarzystą zespołu BRIGADA FLORES MAGON. W kilka osób podróżowaliśmy po Włoszech i Hiszpanii aby zdobywać kontakty i wtedy zdecydowaliśmy stworzyć swój lokalny oddział międzynarodowej sieci RASH z zamiarem rozjebania lokalnych nazistów oraz dorzucenia trochę więcej polityki do naszej sceny aby miała ona większy sens.

Z RASH – PARIS WYWODZI SIĘ WIELE CIEKAWYCH INICJATYW JAK ZESPÓŁ „BRIGADA FLORES MAGON” CZY ZINE „BARRICATA” MÓGŁBYŚ POWIEDZIEĆ COŚ O ZINIE?

W maju 1999 r. wypuściliśmy pierwszy numer BARRICATY, który wtedy był małym zinem o tematyce muzyczno politycznej ale powoli rozbudował się do magazynu kulturalnego, wciąż anarchistycznego oczywiście, nadal pełen buntu i wściekłości, pisany po francusku i nawet czasami po angielsku. Tak jak słynny slogan PROFANE EXISTENCE „mamy nadzieję sprawić by punk stał się ponownie zagrożeniem”. Każdy nowy nr BARRICATY wychodzi w nakładzie 2000 kopii, polecamy!

 

WRACAJĄC DO BRYGADY FLORES MAGON, MÓGŁBYŚ POWIEDZIEĆ COŚ WIĘCEJ O TYM ZESPOLE?

Gram na basie z brygadierami przez nieprzerwany okres tylko od trzech lat, dlatego myślę, że Mateo mógłby odpowiedzieć lepiej na to pytanie ale pomijając to byłem w zespole dawno przez długi czas. To były miłe lata, kiedy przez ten cały okres bluzgaliśmy na te polityczne świnie. Jestem dumny z tego co organizowaliśmy przez ostatnie lata jak na przykład granie koncertu naprzeciwko więzienia, czy na ulicy podczas jakichś większych społecznych protestów.

CZYM JEST FRANCUSKI CNT Z KTÓRYM WSPÓŁPRACUJECIE RASH ? PARIS?

Należę do francuskiego CNT, jestem odpowiedzialny za propagandę. Francuski CNT jest może i małym związkiem ale przede wszystkim w dobrym kierunku. Czerwona i czarna flaga jest w głębi mojego serca i podążam za nią w rytm jego bicia. Nawet gdy mamy ciężkie momenty, to dalej kontynuujemy walkę!

KAŻDEGO ROKU ORGANIZUJECIE ANTYFASZYSTOWSKI FESTIWAL „BARRICATA” MOŻESZ COŚ O NIM POWIEDZIEĆ?

Serdecznie zapraszam wszystkich na następną edycję „barricata festiwal”, który odbędzie się w Paryżu w ostatnim weekendzie czerwca 2007 r. jak co roku poznasz wielu ludzi zewsząd i będziesz zajebiście się bawił.

JAK WYGLĄDA SYTUACJA Z BONEHEADS W PARYŻU? JEST POD KONTROLĄ CZY ISTENIEJĄ JAKIEŚ MAŁE PROBLEMY?

Nie mamy problemów z boneheads w Paryżu, bo nigdy nie zobaczysz boneheada w naszym mieście, może z wyjątkiem bogatych dzielnic! Prawdziwe kłopoty pochodzą z rządu oraz od większej części społeczeństwa, coraz więcej rasistów, nierówności i pojebów.

A JAK JEST Z APOLITYCZNYMI SKINHEADS? WCHODZĄ WAM W DROGĘ, CZY TYLKO UDAJĄ „APOLITYCZNYCH LEWAKÓW”?

Dla mnie wszyscy apolityczni skins to jedno wielkie gówno, zawsze i wszędzie. Jak można być apolitycznym kiedy cały czas gadasz o klasie pracującej? To nonsens.

KILKA SŁÓW NA KONIEC?

WALKA TRWA!

(wywiad pochodzi z zina Skinhead Revolt)


Brak komentarzy

Odpowiedz