161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Zamiast nocnego spaceru postój z przemówieniami… w ciemnościach

Dziś wieczorem rasistowska organizacja Pegida zorganizowała pierwszą demonstrację w Kolonii. Przeciwko nim powstał największy w tym mieście sojusz przeciwko rasizmowi składający się z 43 organizacji. Ok. 150 zwolenników Pegidy zebrało się o 18:00 przy wyjściu z dworca kolejowego i… tam już zostali (ostatecznie zebrało się ich ok. 250). Przywitało ich 2000 osób, które zablokowały im drogę przemarszu. Policja odgrodziła kordonem demonstrantów, mimo tego doszło do kilku starć, jednak nikt poważne nie ucierpiał.

O 18:30 zgasły światła w katedrze, która jest symbolem tego miasta, zgodnie z hasłem: „Wyłącz światło rasizmowi”. Oświetlenie wyłączono również w Muzeum Czekolady, ratuszu i kilku pobliskich budynkach. Podobna akcja miała miejsce podczas demonstracji Pegidy w Dreźnie, gdzie oświetlenie wyłączono w Operze Sempera. Wyłączanie świateł ma być protestem przeciwko ksenofobii, rasizmowi i wykluczeniu.

Brak komentarzy

Odpowiedz