Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Sport

Kolejna edycja “Gramy w piłkę nawet w deszcz” za nami- relacja

W dniu 23 czerwca 2012 r w Toruniu lokalni antyfaszyści zorganizowali XIV edycję antyfaszystowskiego turnieju piłkarskiego “Gramy w Piłkę Nawet w Deszcz”. Jak co roku celem imprezy były integracja środowiska antyfaszystowskiego z całej Polski, oraz wymiana doświadczeń i zawarcie nowych znajomości pomiędzy ośrodkami z wielu miast kraju.

 Tegoroczna impreza zbiegła się w czasie z organizowanymi w Polsce i na Ukrainie Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Fakt ten nie był pozostawiony bez komentarza. Przypominamy zatem odezwę organizatorów:

Mistrzostwa Europy są dla nas komercyjnym wydarzeniem zabijającym prawdziwego ducha futbolu. UEFA to potężna firma której głównym celem jest zarabianie pieniędzy. Prawdziwy duch piłki nożnej odnajdywany jest na oddolnych imprezach organizowanych przez pasjonatów. Uważamy ponadto, że organizowanie tego typu imprezy jak Euro wiąże się z ogromnymi kosztami, na które nasze społeczeństwo nie jest stać. Koszty związane z organizacją mistrzostw, min. budowy stadionów pochłonęły gigantyczne sumy publicznych pieniędzy, które mogły by być wykorzystane w sposób bardziej korzystny dla społeczeństwa. W miastach, gdzie budowane są drogie stadiony zwykli mieszkańcy eksmitowani są ze swoich mieszkań i pozostawieni samym sobie. W kilku miastach powstają plany budowy kontenerów socjalnych, w które upychać się będzie biednych, eksmitowanych ludzi. Taka polityka państwa jest formą dyskryminacji. Dyskryminacji ze względu na status społeczny. Nie ma na to naszej zgody. Bardziej niż stadionów i innych niepotrzebnych inwestycji potrzebne są mieszkania socjalne, utrzymanie likwidowanych przedszkoli i szkół, oraz polityka miast dbająca o ludzi.

ZAMIAST DROGICH STADIONÓW CHCEMY DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ !!!

Na zaproszenie w tym roku odpowiedziało 20 drużyn, w tym jedna z zagranicy. Poniżej prezentujemy nazwy ekip:

DRUŻYNA A, CZARNA WUWUZELA, WARMIA SUPPORTERS, WKRA ŻUROMIN, WAGENBURG, ARIZONA SIERPC, KLESZCZE, SPIRYTUS BOYS, FC PARTYZANT ŚRÓDMIEŚCIE, LAJCEPS, BABELSBERG, MŁODZI, WŚCIEKŁE DZIEWICE, FC ESPERAL, ŻÓŁTA SKÓRA OD BANANA, FC ZADYSZKA URSYNÓW, PILON, SPOCENI ZASPA, PANCIPA, FC ROZBRAT.

Na uwagę zasługuje fakt, że na turnieju pojawiła się drużyna dziecięca (MŁODZI). Drużyna ta brała udział w rozgrywkach na równi z drużynami złożonymi z dorosłych. W ramach dobrej zabawy i integracji udało się zebrać drugi dziecięcy skład i rozegrać mecz towarzyski dziecięcych ekip. W przyszłym roku organizatorzy planują równolegle rozegrać dodatkowy
dziecięcy turniej, więc już dzisiaj szkolcie swoje pociechy:) Turniej zakończył się zwycięstwem FC PARTYZANT ŚRÓDMIEŚCIE, drugie miejsce zajęła ekipa LAJCEPS, mecz o trzecie miejsce pomiędzy PILONEM a FC SPOCENI ZASPA zakończył się zwycięstwem ekipy PILONa.
Tradycyjną nagrodę dla najgorszej ekipy turnieju otrzymali w tym roku zawodnicy FC ZADYSZKA URSYNÓW. Królem strzelców został ARTEK z FC PARTYZANT ŚRÓDMIEŚCIE (12 goli). Najlepszym bramkarzem został zawodnik z drużyny PANCIPA, natomiast
okolicznościową nagrodę dla najgłośniejszego kibica otrzymał niejaki Kisiel.

Organizatorów cieszy spore zainteresowanie imprezą. W tym roku do Torunia przyjechało kilka nowych ekip, mamy więc nadzieję, że impreza nadal będzie się rozwijać. Podczas imprezy można było zjeść smaczne jedzenie, oraz zakupić wiele ciekawych rzeczy z antyfaszystowskich dystrybucji. W ramach turnieju odbył się też warsztat pod tytułem “Futbol i homofobia”
traktujący o sytuacji homoseksualistów w zawodowym futbolu. Tradycyjnym zwieńczeniem imprezy był koncert i potańcówka na którym zagrali: MASSMILICJA, LIFE SCARS, 5000, AVTOMAT, DJ. FURIA. Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie i pomoc przy organizacji imprezy.

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.