Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Antifa odwołuje koncert Graveland (Montreal)

Festiwal Messe des Morts, który miał odbyć się wczoraj (26.11) w Montrealu został odwołany „ze względów bezpieczeństwa” po proteście przeciwko jednemu z wykonawców oskarżanemu o powiązania z grupami nazistowskimi.

Polski zespół Graveland, który miał pojawić się w Théâtre Plaza, został mocno skrytykowany za narodowo-socjalistyczne poglądy wokalisty Roberta „Roba Darkena” Fudali.

Organizatorzy festiwalu wydali następujące oświadczenie w sprawie decyzji o odwołaniu imprezy: „Ze względów bezpieczeństwa, jesteśmy zmuszeni odwołać dzisiejszy koncert. Wiedząc, że administracja Théâtre Plaza, jak i organizatorzy Messe Des Morts, dołożyli wszelkich starań, aby znaleźć inne rozwiązanie. Mimo tego oświadczenia, prosimy was o spokojny powrót do domu i okazanie takiego samego szacunku, jaki okazywaliście od pierwszej edycji festiwalu. Prosimy o wyrozumiałość, gdyż nie możemy podać więcej szczegółów na ten moment. ”

Wcześniej w tym tygodniu Montreal Gazette otrzymała antyfaszystowskie ostrzeżenie od bojowników potępiających organizatorów za świadome podjęcie antysemickiej grupy.

„Nie ma miejsca w Montrealu dla zespołu głoszącego rasistowskie i antysemickie poglądy” napisała Karine Fortier w ostrzeżeniu.

„Montreal musi zostać bezpiecznym miejscem dla wszystkich, gdzie rasiści uważający, że mają prawo głosić swoje dyskryminacyjne idee muszą napotkać na opór”, napisała.

„Ważne jest, aby ten koncert się nie odbył”, powiedziała Fortier. „Czy jest to Théâtre Plaza, który odmawia udostępnienia miejsca dla rasistowskich zespołów, czy miasto Montreal, które nie chce gościć takich zespołów. Nie możemy legitymizować takich idei i ponad wszystko nie możemy zapewnić im miejsca do legitymizacji ich idei”.

Graveland jest niezwykle popularny wśród fanów NSBM (narodowosocjalistycznego black metalu) i jest ogólnie uznawany za nazistowski zespół. Darken sprzeciwia się takiemu określeniu, co powiedział w magazynie Decibel: „Nie uważam, żeby Graveland był zespołem NSBM. Graveland jest określany w ten sposób ze względu na moje polityczne przekonania, które większość osób nazywa skrajnie prawicowymi, narodowosocjalistyczne przekonania.”

Za: blabbermouth.net

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.