Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Aktywizm

Apel o antyfaszystowską aktywność 21 marca

Idzie wiosna – nadszedł czas działania!

Zbliża się 21 marca, czyli Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem. W latach 90. był to dzień, kiedy w całym kraju odbywały się manifestacje antyfaszystowskie czy tez innego rodzaju akcje wymierzone w skrajna prawicę i rasizm. Był to dzień, kiedy antyfaszystowski przekaz głośno rozbrzmiewał na ulicach wielu polskich miast i miasteczek. Od dłuższego czasu data ta została zapomniana, a ruch antyfaszystowski zbyt dużo czasu spędza jedynie na reagowaniu na poczynania nacjonalistów. Naszym zdaniem dzień ten jest doskonałą okazją, aby wzmocnić naszą obecność w przestrzeni publicznej i odebrać ją coraz bardziej panoszącej się skrajnej prawicy.

Tym samym jako 161 Crew chcielibyśmy wezwać wszystkich antyfaszystów i antyfaszystki do serii działań wymierzonych w rasizm i nacjonalizm, skupiających się wokół 21 marca. Chcemy, aby radykalny przekaz był znowu widoczny – nie jest ważna dokładna forma akcji, każda grupa wie najlepiej co może zrobić na swoim terenie i jakie akcje będą dla nich najlepsze – czy będzie to graffiti, banery na mostach, akcje wlepkowania, plakatowania, akcje edukacyjne czy cokolwiek innego. Publikujcie filmy czy zdjęcia ze swoich działań, nawet tych bardzo skromnych. Jeśli nie macie ich gdzie zamieszczać, podsyłajcie je do nas.

Czas by antyfaszyzm powrócił do dynamicznego działania, bojowości i bezkompromisowego przekazu i nikomu więcej nie kojarzył się z politykami próbującymi zbić na nim punkty czy różnym “działaczom” współpracującym z policją i władzami państwowymi w nagrodę za granty dla swoich organizacji pozarządowych.

Antyfaszystowska walka trwa!
161 Crew

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.