Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Muzyka

Nigdy apolityczni, zawsze antyfaszystowscy

Na pewnym forum od kilku dni toczy się zażarta dyskusja na temat koncertu w Rumi. Nie sam koncert wywołał takie emocje tylko jego organizator. W zasadzie chodzi o to co jest a co nie jest tolerowane na naszej scenie. Nie chcemy bawić się w scenowe ORMO, to nie sąd kapturowy. Zostały przedstawione zarzuty, każdy miał możliwość zabrać głos. Dla sporej części środowiska ważniejsze są prywatne znajomości niż internetowe oskarżenia. Osoba o którą wybuchła cala awantura bez żadnego wstydu przyznaje się do nagrywania “dla beki” kawałków z nazistowskimi artystami, na fb ma znajomych z którymi większość z nas nie chciałaby się spotkać na ulicy i organizuje koncerty zjebanych kapel. Dla obrony podpierano się cytatami znanych i lubianych zespołów. Jesteśmy ciekawi czy zagrałyby one na jednym koncercie z Lumpexem śmigającym w koszulkach Skrewdriwera.
Na koniec będzie cytat z innego znanego i lubianego zespołu
” niech zgaśnie słońce , niech stanie się cokolwiek
jeśli kiedykolwiek podamy im swe dłonie
Poniżej zamieszczamy Oświadczenie zespołu Herida Profunda:

W świetle zaistniałych okoliczności, które wypłynęły na dzień przed zaplanowanym od jakiegoś czasu koncertem w Rumi organizowanego przez człowieka, którego osobiście nie znamy, zdecydowaliśmy się nie wystąpić na tym evencie – nasze stanowisko jako zespołu funkcjonującego na scenie hc/punk i niosącego ze sobą radykalną postawę antyfaszystowską jest jasne – nie gramy na gigach robionych przez osoby, które maja koneksje ze światem skrajnie prawicowym!

Wszelkie informacje, które zebraliśmy po krótkim research’u i które notabene znajdują się już na tym forum utwierdzają nas w tym, iż dobra decyzje podjęliśmy – pewne opinie i otoczki pojawiające się wokół co niektórych ludzi czy zespołów nie biorą się z nikąd – w tym przypadku jest ku temu dokumentacja, a sam organizator powiedział ze nie ma nic do ukrycia – dla nas jest to paradoksalna postawa, którą ciężko jest pojąć . Uważamy również, że zespoły mają prawo wiedzieć kto jest organizatorem koncertów i jak pokazuje ten przykład – naprawdę warto wiedzieć!

Jak widać też po dyskusji, która wywiązała się z tego powodu – sporo osób nie wiedziało kim jest oraz jakie podejście do życia ma człowiek zalogowany na tym forum jako Turbopunk i mimo powiązania z zaufaną załogą 3miejską wywołało to niesmak i zdziwienie u wielu – chcielibyśmy podkreślić, iż poglądy polityczne jak i utrzymywane znajomości mają kluczowe znaczenie dla osób aktywnie zaangażowanych w działania na rzecz ruchu wolnościowego, przez co automatycznie ustalane są pewne standardy, które teoretycznie nie podlegają dyskusji – ale tylko teoretycznie, bo praktyka zazwyczaj zgoła okazuje się inna – każdy ma wolność wyboru i steruje swoim postępowaniem świadomie, działania i decyzje które się podejmuje świadczą o reprezentowanej postawie i podejściu do sprawy – zachęcamy do przemyśleń i konstruktywnej dyskusji, co w czasach zatwardziałych prób renesansu skrajnej prawicy pomaga konsolidować i solidaryzować się we wszystkich podejmowanych działaniach mogących przyczynić się do wyeliminowania jej z życia publicznego jak i wszelkich jej przejawów w naszym najbliższym otoczeniu!

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.