Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Ogólne

Bannon z kumplami aresztowani za okradanie popleczników Trumpa


Steve Bannon, były nie-całkiem-globalista, były pracownik Goldman Sachs, były szef skrajnie prawicowego serwisu Breibart News, były główny strateg Trumpa, architekt “Ruchu” (międzynarodowej sieci neofaszystowskiej), został ostatnio aresztowany na pokładzie 50-
metrowego super-jachtu “Lady May”, należącego do chińskiego miliardera na wygnaniu, Guo Wengui.
Bannon i trzy inne osoby zostali aresztowani za defraudację pieniędzy popleczników Trumpa, którzy wsparli kampanię crowdfundingową na rzecz budowy “Muru” wzdłuż granicy Meksyku z USA. Bannon i jego wspólnicy oskarżani są o kradzież setek tysięcy dolarów, które wydali na swój wystawny tryb życia.

Jak pisze Washinton Post:
“Prokuratura twierdzi, że Bannon, kontrolujący organizację prowadzącą zbiórkę, zatrzymał dla siebie lwią część zebranych pieniędzy — ponad milion dolarów — zaledwie kilkaset tysięcy przekazując Brianowi Kolfage, założycielowi organizacji “We Build the Wall.”

Kampania “We Build The Wall”, jak twierdzą prokuratorzy federalni, dzięki poparciu kilkunastu sojuszników prezydenta zebrała ponad 25 milionów dolarów od setek tysięcy darczyńców. Podczas prezydenckiej kampanii 2016 roku Trump wielokrotnie obiecywał, że jako prezydent
zbuduje wzdłuż południowej granicy mur finansowany przez Meksyk. Już jako prezydent nie był w stanie doprowadzić do tego, żeby Meksyk się na to zgodził. Zamiast tego zaczął walkę z Kongresem USA o to, czy podatnicy powinni sfinansować ten projekt.
Prokuratorzy twierdzą, że Bannon i Kolfage, wraz z dwójką innych — Andrew Badolato i Timothy Shea — przechwytywali zebrane fundusze poprzez organizacje non-profit i firmę-wydmuszkę, używając fałszywych faktur dla ukrycia wypłat na ich prywatne potrzeby.
Całą czwórkę aresztowano w czwartek pod zarzutem zorganizowanego oszustwa bankowego i prania pieniędzy. Bannon, zwolniony potem za kaucją, wyszedł z budynku sądu federalnego na Manhattanie, zdjął maseczkę i, uśmiechając się do kamer, oświadczył: “Ta cała porażka to próba powstrzymania ludzi, którzy chcą zbudować mur.”

Huffington Post wskazuje, że projekt budowy Muru popierają czołowe postacie ze środowiska Trumpa:
“Domniemany spisek sprowadza się do skoordynowanego oskubywania najbardziej lojalnych popleczników Trumpa, a powiązania z Białym Domem sięgają znacznie wyżej niż Steve Bannon. Chad Wolf, pełniący obowiązki sekretarza departamentu Homeland Security, najwyraźniej był w kontakcie z “We Build the Wall” a nawet odwiedził plac budowy mniej niż rok temu, w czasie gdy już trwało śledztwo federalne. Przeprowadzona przez Huffington Post analiza mediów społecznościowych i źródeł publicznych wskazuje, że Kolfage utrzymywał regularne kontakty z oboma dorosłymi synami Trumpa, w tym podczas jednego z wydarzeń w Mar-a-Lago, ośrodku wypoczynkowym na Florydzie, którego Trump jest właścicielem. Nawet sam prezydent przy pewnych okazjach najwyraźniej otarł się o tę konspirację.”

Jak widać wielki przyjaciel skrajnej prawicy na całym świecie na plecach rasistowskich frajerów dorobił się całkiem niezłej fortuny. Nie zdziwi nas też wcale jeśli okaże się za jakiś czas, że cała sprawa to po prostu jakieś nieszczęśliwe nieporozumienie i sprawa Bannona zakończy się bez zbędnego rozgłosu.

na podstawie: https://itsgoingdown.org/this-week-in-fascism-71-were-we-fail-one/

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.