Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Polityka

Brygada Şehîd Micheal Israel

Antyfaszystowskie Siły Afrinu (AFFA) to wojskowa grupa lewicowych rewolucjonistów broniąca Afrinu i jego ludności przed inwazją tureckiego państwa i jego salafistycznych pomocników.
Obok niezrzeszonych jednostek i członków tureckich i kurdyjskich rewolucyjnych partii komunistycznych, Brygada Şehîd Michael Israel jest głównym komponentem AFFA.

Nasza walka przeciwko ISIS przez ostatnie 18 miesięcy umocniła nasze braterstwo. Znając, walcząc i żyjąc razem z Michaelem Israelem, zdecydowaliśmy, że odpowiednim będzie nazwanie naszej jednostki jego imieniem, biorąc pod uwagę kontekst jego ofiary: Michael zginął w tureckim nalocie bombowym podczas walki z ISIS.

AFFA zostało powołane jako szybka odpowiedź na obrzydliwą próbę tureckiego prezydenta Erdogana zduszenia rewolucji w Rożawie i tamtejszej ludności w jej najbardziej spokojnym regionie.

Wielu z nas jest byłymi dowódcami i bojownikami z Międzynarodowego Batalionu Wolności (International Freedom Battalion) i różnych jednostek YPG.

Po ciężkiej, wygranej bitwie o wyzwolenie Rakki od ISIS, wielu z nas zaczęło pracować w cywilnej i społecznej części rewolucji, podczas gdy inni zajęli się treningiem nowo przybyłych międzynarodowych bojowników.

W tym relatywnie spokojnym okresie pomiędzy operacją w Rakkce i Bitwą o Afrin nasza wiara w rewolucję w Rożawie została wzmocniona przez niesamowity postęp w życiu tutejszych ludzi, którego byliśmy świadkami.

Teraz ponownie zebraliśmy się w tej najbardziej kluczowej i decydującej bitwie przeciwko faszystowskiemu atakowi.

Walczymy głównie jako własna jednostka w Brygadzie Şehîd Michael Israel Brigade, jak również w mieszanych drużynach szturmowych z towarzyszami z YPG, YPJ, TIKKO, BÖG, MLSPB, TKEP-L i MKP.
Jesteśmy teraz w pełni zaangażowani w obronę Afrinu jako aktywna jednostka. Jako, że mamy już pierwszych rannych, a także z powodu ogólnych problemów logistycznych podczas wojny, nasza zdolność do pisania i wydawania publicznych komunikatów może być w przyszłości sporadyczna, jako, że walki nasilają się. Prosimy was o cierpliwość i rozpowszechnianie naszych komunikatów. Podczas, gdy czekacie na nasze wiadomości, prosimy was o szerzenie innych mediów stojących za Afrinem.

Do teraz byliśmy rozczarowani brakiem międzynarodowego wsparcia dla Afrinu, ale teraz wraz z protestami i akcjami solidarnościowymi w pełnym natężeniu na całym świecie, to wasz obowiązek, żeby wziąć udział w walce o Afrin, tak jak wielu lewicowców robiło to dla Wietnamu. Podczas, gdy wróg jest obecny zbrojnie w Afrinie, jego miękkie podbrzusze jest dla was odsłonięte: międzynarodowa reputacja, więzi ekonomiczne i jego instytucje polityczne.

Cywilne akcje na całym świecie przeciwko państwu tureckiemu mogą być na wiele sposobów bardziej skuteczne niż każda ilość wystrzelonych przez nas kul. To walka polityczna w takim samym stopniu, jak militarna.

Brońmy Afrinu!
Śmierć faszyzmowi!
No pasaran!

Brygada Şehîd Michael Israel
Antyfaszystowskie Siły Afrinu- AFFA.
15 luty 2018

za twitlonger.com

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.