Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Polityka

Czy jutro będzie teleranek?

Prasówka 17 tematów z ostatnich kilku dni. Ważne druzgocące fakty i ciekawe zwroty sytuacji. Takie rzeczy tylko w Polsce!

Tysiące Polek i Polaków dokonuje symbolicznej apostazji

Coraz więcej ludzi, wierzących lub nie, decyduje się na zerwanie swoich więzów z instytucją kościoła katolickiego. Pamiętajmy jednak, że apostazja wciąż pozostaje sakramentem i nie wykreśla nas z statystyk ilości katolików w Polsce, “kto był ochrzczony już na zawsze pozostanie katolikiem” wedle nierzetelnych źródeł katolickich. Mimo to oko.press wyjaśnia jak tej apostazji dokonać.

Żądają podatku od religii tylko dla wierzących. Niech kościoły będą finansowane tylko przez ich zwolenników. Opinia publiczna zdecydowanie zainteresowała się również kwestią świeckiego szkolnictwa i rządowych funduszy dla kościołów.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej mistrzowsko wylicza rząd w marnowaniu publicznych pieniędzy

Ujawnienie finansowania ze strony resortu obrony dla faszystów

MON dotuje środowisko powiązane z ideologią faszystowską- Ten ważny artykuł ukazał się na wiadomości.onet.pl.

Prawicowi radykałowie przypominają sobie bajkę o zagranicznych zadymiarzach

Tak naprawdę po prostu nie mogą uwierzyć w to, że wśród szeroko-pojętej polskiej lewicy są osoby mające odwagę stawić opór w sytuacji ataku agresywnych kontrmanifestantów.

Z pewnością większość słyszała o tym, że do Warszawy jedzie “niemiecka Antifa”, nic bardziej mylnego. Narodowcy narrację tą wykorzystali do ściągnięcia do Warszawy większej ilości ludzi, natomiast rząd jawnie korzysta z ich źródeł informacji, podbijając narrację prezesa o zagrożeniu dla narodu.

Wypadki w Warszawie, pokazały, że grupy antyfaszystów, (którzy nie przestraszą się byle petardy), powodowały uspokojenie reakcji tłumu. Bycie stratowanym, było bodaj największym zagrożeniem wśród setek tysięcy osób. Antyfaszyści odpierali ataki a ludzie ośmieleni przez niektóre jednostki, odpierali ataki wraz z nimi.

Oczernianie ruchu antyfaszystowskiego, jest na rękę rządowi i narracji prawicowej, która wie, że tam, gdzie nie ma policji, liczyć można wyłącznie na siebie wzajemnie i na osoby, które mają doświadczenie w protestach po stronie lewicy, ruchów wolnościowych.

A tutaj komplikacja ataków “straży narodowej” na czarne protesty w październiku:

Symboliczna klinika- performance

Anarchistki i anarchiści w Poznaniu symbolicznie otwierają “klinikę aborcyjną” w zajętym pustostanie po szpitalu w ścisłym centrum miasta. Pisało o tym poznan.naszemiasto.

Historyczna przemowa Jarosława K.

27 października w telewizji reżimowej ukazała się kamienna postać prezesa partii rządzącej, wiele osób mogło odczytać ją, jako otwarte nawoływanie do wojny domowej. Można się śmiać, ale i można płakać, porównując je, do przemówienia Jaruzelskiego ogłaszającego stan wojenny. Polecamy analizę celu wypowiedzi Kaczyńskiego, w wykonaniu youtubera “Człowiek absurdalny“. Obszerny artykuł opublikowali o tym np. w Oko.press.

„Ten atak ma zniszczyć Polskę. Ma doprowadzić do tryumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego, tak jak dotąd żeśmy go postrzegali. (…) Trzeba się temu, jeszcze raz powtarzam, przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obowiązek obywateli.”

Tymczasem jego twierdza na Żoliborzu:

“Tak wygląda prywatna ochrona prezesa. Za Twoje podatki.
Ten szpaler policyjnych wozów to symbol równie wymowny, co bramki ustawione pod sejmem na początku panowania tego obozu władzy. Oto przepaść dzieląca rządzących od polskich realiów.”- Dziewuchy dziewuchom.

Postulaty Socjalnego Kongresu Kobiet

“Walka, którą prowadzimy jest często bezpośrednią odpowiedzą na antykobiecą politykę. Obecne próby zaostrzenia prawa aborcyjnego traktujemy natomiast, jako uzupełnienie tej samej antykobiecej polityki. Wdrożenie w życie poniższych postulatów zmieniłoby położenie ekonomiczne mas pracujących kobiet.”-SKK

  1. Skrócenie czasu pracy do 7 h na dzień bez obniżenia płacy.
  2. Koniec śmieciówek i agencji pracy tymczasowej.
  3. Pół miliona nowych mieszkań komunalnych i socjalnych.
  4. Dotychczasowe zdobycze socjalne nie mogą zostać zabrane: programy 500 plus, wiek emerytalny dla kobiet – 60 lat, wyższa płaca minimalna, i inne.

Związkowczynie i związkowcy z „Inicjatywy Pracowniczej” zostali zatrzymani przez policję na autostradzie w drodze na Strajk Kobiet.

“W akcję zatrzymania 5 związkowców (w tym 2 przedstawicieli Komisji Krajowej związku i 3 osoby zrzeszone w Poznańskiej Komisji Międzyzakładowej) uczestniczyło 5 radiowozów i tuzin policjantów. Służby mundurowe zaangażowały również helikopter do namierzania samochodów związkowych na autostradzie, w dodatku do oddziałów drogówki i prewencji. W sumie samochód zatrzymano 3 razy tego dnia. W ramach pierwszej kontroli, policja spisała wszystkie osoby wewnątrz, a w ramach drugiej przeszukała bagażnik i przeprowadziła oględziny banerów (o treści: Socjalny Kongres Kobiet!). Podczas trzeciej kontroli policja bez podania przyczyny siłą wywlekła członków Komisji Krajowej i Poznańskiej Komisji Międzyzakładowej z samochodu i skuła ich w kajdanki na środku obwodnicy. Jedna kobieta została od razu rzucona na asfalt. Wszystkich przewieziono na komisariat w Pruszkowie. (…)”

Pełne informacje tutaj.

Muzułmanie z kobietami

“Z całą mocą i odpowiedzialnością popieramy Ogólnopolski Strajk Kobiet. Dziewczyny walczcie!” –Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej

Samochodem prosto w demonstrujących

26 października po godzinie 17 w stolicy, na blokadzie na ulicy Puławskiej/Goworka, kierowca czarnego BMW celowo potrącił ludzi na ulicy. Kilka godzin później okazało się że sprawcą zdarzenia był funkcjonariusz ABW. Prokuratura uznała ten atak za “wykroczenie drogowe”, o tym, dlaczego było to niezgodne z prawem przeczytacie na portalu bezprawnik. Prokurator która chciała postawić poważne zarzuty straciła śledztwo-napisano na wyborczej.

Warto wspomnieć, że rozjeżdżanie tłumów demonstrantów, to rosnący w skali trend amerykańskich neonazistów i skrajnej prawicy, na pokazanie jakim jest się słabym, bezmyślnym i bestialskim mizantropem. Pisaliśmy o tym tutaj i tutaj, o tych wydarzeniach warto przeczytać tłumaczenie analizy z anarchists worldwide. Inne źródła tego typu ataków z USA w polskich mediach: wiadomości.gazeta, tvn24 , polska times

Takimi praktykami jarają się korwiniści, konfederaci i inne szumowiny tego pokroju na całym świecie, umieszczając modele aut użytych przez agresorów na wlepkach i grafikach w Internecie.

Prokuratorka w straży kościelnej

W stolicy powstał ładny panel na pociągu

Za to kochamy graficiarzy!

Żandarmeria Wojskowa na ulicach Polski

Napisali o tym np. w dziennik zachodni. W rzeczywistości ŻW to tylko około 3 tys mundurowych, jakby rozłożyć na wszystkie największe miasta, wcale nie będzie ich tak wiele. Jednak niepokoi fakt że będą mieli prawie takie same uprawnienia co policja. Już widać ich na ulicach Warszawy. Czy szykuję się stan wojenny? Raczej nie, ale pokaz siły musi być, bo “tak się rodzi państwo totalitarne”.

“W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.”- Zarządzenie nr 180 Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy Policji.

Tymczasem u Ziemkiewicza…

Jakby ktokolwiek miał jeszcze wątpliwości, kto tu nawołuje do agresywnych ataków.

Korwin wzywa policję do strzelania do demonstrujących z ostrej broni

Uzbrojony ksiądz pod Toruniem

W Czernikowie pod Toruniem znany ze swoich skandalicznych wypowiedzi proboszcz wyszedł do manifestujących kobiet z pistoletem w ręku, w celu “ochrony” swojej parafii. [toruń-wyborcza]

TVP standardowo odklejone od rzeczywistości

Techniki perswazji i manipulacji sięgają tego stopnia, że z zagorzałymi widzami mediów reżimowych nie da się już rozmawiać na argumenty ani moralne, ani racjonalne. Nagonka na wyimaginowanych zadymiarzy, trwa w najlepsze. Wczoraj w TVP ogłoszono, że te wszystkie kobiety nie powinny zapominać o latach starań o prawa jakie mają teraz, starań ludzi którzy walczyli całe życie, chwila niepewności i bum! Zagadka rozwiązana, lata starań o emancypację kobiet wykonali księża! Swoją ciężką modlitwą i oporem wobec komuny!

Jest to jawne plucie w twarz tym wszystkim działaczkom i działaczom w ruchu kobiecym i socjalnym, o których pamięć wraca dopiero teraz, podczas głębokich przemian w opinii społecznej Polek i Polaków.

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.