Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Dobre wieści z Moskwy

7 czerwca Moskiewski Sąd Miejski zdecydował o wypuszczeniu z aresztu śledczego znanego antyfaszysty Alekseja Olesinowa. Decyzja ta związana jest z wycofaniem najpoważniejszych zarzutów wobec zatrzymanych Olesinowa i drugiego znanego antyfaszysty – Aleksja Sutugi, dotyczących „spowodowania przez grupę osób ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Adwokatom zatrzymanych antyfaszystów udało się udowodnić, że obaj oskarżeni nie mogli brać udziału w przypisywanym im postrzeleniu młodego nacjonalisty. Aleksej Olesinow na wolności będzie oczekiwał na rozprawę dotyczącą bójki w klubie „Wozduch” w końcu 2011 roku (te zarzuty pozostawiono). Oskarżony w tej samej sprawie Aleksej Sutuga ma zasądzony areszt do początku lipca, po tej dacie prawdopodobnie również wyjdzie na wolność.
Alekseja Olesinowa zatrzymano w lutym 2012 roku, natomiast Sutugę dwa miesiące później. Co ciekawe stało się to po tym jak obaj zaczęli się pojawiać na mityngach przeciw sfałszowanym wyborom. Według słów samego Olesinowa w areszcie był odwiedzany przez przedstawicieli różnych służb i nakłaniany do złożenia zeznań w sprawach o których nie miał pojęcia.
Prześladowania rosyjskich antyfaszystów przez funkcjonariuszy tzw. Centrum „E” mają na celu zniszczenie oddolnego ruchu antyfaszystowskiego, którego niezależność władze odbierają jako zagrożenie. Najbardziej znani spośród wiezionych obecnie rosyjskich antyfaszystów są Igor Harczenko, Aleksej Sutuga, Oleg Nowikow i Aleksej Gakarow.

Źródło:
http://tvrain.ru/articles/kak_politsija_boretsja_s_liderami_antifashistov-345234/

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.