Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Finlandia – antyfaszyści odwiedzają klub Żołnierzy Odyna

„Wygląda na to, że grupa nazistowskich samozwańczych stróżów porządku – Żołnierze Odyna ma trochę sprzątania. Ich lider Mika Ranta został właśnie skazany za napaść. Ranta, który twierdzi, że „zapewnia bezpieczeństwo naszym kobietom” został skazany za zaatakowanie przechodzącej kobiety, która usiłowała bronić ofiarę jego ataku. Większość czołowych członków Żołnierzy Odyna było skazywanych wiele razy za pobicia, przestępstwa narkotykowe, a nawet gwałt. Kiedy zmęczyły nas te nazistowskie brednie, zdecydowaliśmy się odwiedzić ich klub w Tampere na ulicy Käyräkuja 30.

Żołnierze Odyna w Tampere byli dosyć mało aktywni i kiedy odwiedziliśmy ich klub, zrozumieliśmy dlaczego. Jaki bałagan! Nazistowskie flagi stojące obok symboli białej dumy, nacjonalistyczne flagi i pudełka Partii Prawdziwych Finów. Jako, że właściciel nieruchomości był niechętny wyrzuceniu nazistów, zostawiliśmy notkę na murach, oknach, drzwiach, stołach, sofach i w zasadzie wszędzie indziej, aby przypomnieć co dzieje się, kiedy wynajmujesz miejsce nazistom.„

Fińscy antyfaszyści zdobyli też w akcji fanty w postaci koszulek i nazistowskich flag. Całe zdarzenie miało miejsce 25 maja.

Za: takku.net

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.