Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Gdzie są ci lewacy? – o tym jak MTZ umiliło weekend prawicowym turystom.

Mińsk to ciekawe miasto, w którym wiele się dzieje, dlatego drugi marcowy weekend pozornie nie odbiegał pod tym względem od pozostałych. Pozornie, bo akcja z sobotniego wieczora okazała się mieć drugie dno.
W piątek 9 marca czterech kibiców MTZ spotkało trzech fanów Dynama, którzy w rezultacie bratali się z asfaltem, w niedzielę młode składy (10×10, do 18 lat) wspólnie piły kawę, Dynamo po dwóch minutach miało dość. Najciekawsza akcja miała jednak miejsce w sobotni wieczór w centrum handlowym Korona. Tego wieczora plątało się tam ośmiu nazioli, którzy w pewnym momencie wyczaili w kawiarni Pit-Stop trzech młodych kibiców MTZ i postanowili nagrać z nimi film posiadaną kamerą. Nie wiedzieli, że młodzi antyfaszyści również zauważyli wroga wzywając posiłki. Ledwie zdążyli włączyć kamerę i zapytać o poglądy polityczne gdy na pomoc podbiegło dwóch starszych z ekipy MTZ. W efekcie wszyscy naziole zostali przegonieni, a jeden uciekając przeszedł przez szybę drzwi wejściowych do centrum. „Sprinterzy” próbowali podobno straszyć nożem, jednak po wyciągnięciu sprzętu nie bardzo wiedzieli co z nim zrobić. Antyfaszyści nie ponieśli podczas akcji żadnych strat.
Drugie dno opisanej akcji ujawniło się po weekendzie, kiedy znany na wschodzie, prawicowy graficiarz o ksywce Umka opublikował w necie zdjęcia z gościnnych występów w Mińsku. W tę samą sobotę rano Umka ze swoimi mińskimi ziomkami, stworzyli na murze od strony torów kolejowych bohomaz sławiący białą „siłę”, z którego lewej strony wypisane zostało pytanie „No i gdzie jesteście lewacy?”, a w środkowej części były jeszcze jakieś aluzje do MTZ-RIPO. Okazało się, że Umka z ekipą dostali odpowiedź na swoje pytanie -antyfaszystowscy kibice uczestniczący w akcji w CH Korona po elementach odzieży bez najmniejszego problemu rozpoznali swoich przeciwników! Poszukiwania lewaków nie trwały więc długo, w przypadku tych akurat nazioli sprawdziła się ludowa mądrość mówiąca „szukajcie a znajdziecie”. Ekipie MTZ gratulujemy owocnego weekendu i życzymy nowych sukcesów. :)
http://ripomtz.borda.ru/

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.