Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Gorąco w Szwecji

15 grudnia grupa neonazistów z organizacji Szwedzki Opór Narodowy zaatakowała pokojową demonstrację antyrasistowską w Kärrtorp na południu Sztokholmu. Atak został odparty dzięki pomocy aktywistów i aktywistek AFA oraz Revolutionara Fronten. Tylko asyście policji naziole mogą zawdzięczać, że ich akcja nie zakończyła się dla nich jeszcze gorzej. Demonstracja została zwołana z powodu nasilających sie w okolicy rasistowskich ataków, graffiti etc.
Oto co do powiedzenia na ten temat ma Revolutionara Fronten:

Wewnątrz szwedzkiego ruchu nazistowskiego Svenska Motståndsrörelsen (SMR) są uważani za najgroźniejszych i najtwardszych. Żerują na rozpowszechnianym przez nich micie, jakoby byli oni najostrzejszymi aryjskimi supermenami jakich widziała północ. Wczoraj ten mit został ponownie obalony. Uzbrojeni po zęby w noże, tarcze i pirotechnikę, 30 nazioli zaatakowało pokojowa demonstrację pełną starców i dzieci. Na nieszczęście dla nich my oraz nasi towarzysze z AFA Sztokholm byliśmy na miejscu. Po początkowym postępie i wyrzuceniu na nas wszystkiego, co tylko mogli, odparliśmy ich razem z lokalnymi mieszkańcami. Krwiawiąc uciekali, zostawiając swoich towarzyszy, abyśmy potraktowali ich tak jak traktujemy nazistów. Ostateczny rezultat to 28 zatrzymanych nazistów, 1 z ranami kłutymi plus wielu z nich krwiawiących- żadnych aresztowanych socjalistów.

W trakcie zamieszania oberwało się także chroniącym nazioli gliniarzom ,z których 2 wymagało opieki lekarskiej. Gratulacje dla szwedzkich antyfaszystów za udana obronę demonstracji.

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.