Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

bancer

Aktywizm

Igor Bancer – postrach Łukaszenki

Igor to bardzo charakterna postać. Jego niewyparzony język i płonące serce spędzają sen z powiek Łukaszence.

Wokalista zespołu Mister X, Igor Bancer został zatrzymany w Grodnie pod koniec października. Oskarżony jest o tak zwany czyn chuligański z art. 339. Prawdziwym powodem zatrzymania jest jego udział w trwających protestach przeciwko dyktaturze Łukaszenki oraz wieloletnia działalność antyfaszystowska i anty rządowa. Od tej pory nadal przebywa w areszcie, wciąż czekając na rozprawę sądową.

Jest on przewożony do różnych zakładów karnych, w każdym z nich odbywał przymusową izolację w ramach kwarantanny. W tym czasie z powodu domagania się swoich praw jako więzień został wysłany do karnego zakładu psychiatrycznego, gdzie odmawiał konsultacji lekarskiej bez obecności jego prawnika.

free bancer
Alternative International Movement

Pod koniec stycznia wrócił do zakładu karnego w Grodnie, w którym odbywa kolejną przymusową izolację. Rodzina i prawnik mają z nim utrudniony kontakt, zakazano nawet przesyłania do niego paczek, nie ma też prawa do odwiedzin. Wszystko wskazuje na to, że jego sprawa w sądzie jest specjalnie opóźniana, tak by przedłużyć jego bezprawny pobyt w więzieniu.

Igor, jesteśmy z Tobą!

Czeka na swoje urodziny 24 lutego, które najprawdopodobniej spędzi za kratkami. Mimo wszystkich tych wydarzeń dalej zachowuje pogodę ducha i bojowy nastrój. W tej sytuacji bardzo ważne jest nasze wsparcie i wszelkie akty solidarności. Nie zapominamy o naszych towarzyszach i wspieramy ich walkę. Wolność dla wszystkich antyfaszystowskich więźniów politycznych na Białorusi!

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.