Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Ogólne

Kampania “Memory 161”

16 listopada 2019 r. przypada 10. rocznica zabójstwa Iwana „Kostoloma” Chutorskiego – towarzysza, przyjaciela i starszego brata.

Iwan był znaczącym członkiem ruchu antyfaszystowskiego na początku tysiąclecia, jednym z liderów RASH-Moskwy. Iwan nie tylko zainspirował ludzi do walki z neonazistami, którzy urządzili bezprawie na ulicach rosyjskich miast, ale był również dla nas przykładem dzięki swoim cechom charakteru: moralnej odwadze, oddaniu przyjaciołom, odpowiedzialności i życzliwości. Nie można przecenić jego wkładu w antyfaszystowską scenę w krajach Europy Wschodniej.

Rozpoczynamy kampanię ku pamięci Iwana i innych antyfaszystów, którzy zginęli z rąk prawicowych radykałów w XXI wieku.

Prosimy Cię o dołączenie do akcji solidarnościowych w Twoim mieście od 10 listopada do 10 grudnia: narysuj graffiti, wywieś baner podczas meczu piłki nożnej, zrób kampanię lub wydarzenie upamiętniające. Wszystkie pomysły są mile widziane. Film o Iwanie jest dostępny z napisami w różnych językach https://youtu.be/P_pfgPf3PG0

Opublikuj zdjęcie i tekst kampanii z hashtagiem #memory161 lub / i wyślij je na adres memory161@riseup.net.

Gromadzimy również informacje o antyfaszystach z całego świata zamordowanych przez neonazistów i innych prawicowych ekstremistów w ciągu ostatnich 20 lat.

Przekaż ten tekst oraz informacje o akcjach solidarnościowych i kampaniach swoim towarzyszom/kom .

Nikt nie jest zapomniany, nic nie jest zapomniane

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.