Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Sport

Klub Rayo Vallecano pomaga eksmitowanej kobiecie

Klub piłkarski Rayo Vallecano po raz kolejny pokazał, że w Vallekas nie chodzi tylko o sukces sportowy czy finansowy. Ludzie związani z klubem zainteresowali się losem 85-letniej Carmen Martínez Ayuso, która została wyrzucona na bruk przez policję ze swojego mieszkania przy ulicy Sierra de Palomeras. W sobotę trener zespołu Paco Jemez potwierdził, że Rayo będzie opłacać staruszce czynsz do końca jej życia.
„Bardzo dotknęła nas ta sytuacja. Wiemy, że nie jest to odosobniona historia. Przechodzimy obecnie przez trudny okres i jest wiele rodzin, które z tego powodu cierpią. Najgorsze co może przytrafić się rodzinie to eksmisja na bruk.
My nie jesteśmy bezrobotni i nie będziemy stać bezczynnie. Możemy zorganizować pomoc dla tej kobiety. Wszyscy razem – sztab szkoleniowy i piłkarze. Chcemy wyciągnąć pomocną dłoń i znaleźć dla niej miejsce, w którym mogła będzie żyć godnie i nie czuć się samotną.” – powiedział Paco na sobotniej konferencji prasowej przed spotkaniem La Liga z Celtą Vigo.
Carmen, która 2007 roku jest wdową, została zmuszona do opuszczenia swojego mieszkania, w którym przeżyła przeszło 50 lat po tym jak jej jedyny syn Luis Jiménez Martínez wykorzystał go jako zabezpieczenie kredytu bankowego na 40 tysięcy euro, kiedy to 4 lata temu podobnie jak wielu innych Hiszpanów stracił pracę. Rodzina nie była w stanie spłacać bankowi pożyczki, a kwota do teraz urosła do 70 tysięcy euro. W zeszłym miesiącu Carmen otrzymała pierwsze zawiadomienie o eksmisji.
Trener Jemez na sobotniej konferencji dodał, że w nadchodzącym tygodniu zwołana zostanie kolejna, dotycząca już tylko tej sprawy, na której zostaną podane wszelkie szczegóły. Zapewnił również, że klub będzie szukał rozwiązań, aby stworzyć system pomocy dla innych rodzin, które znalazły się w podobnej sytuacji.

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.