Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Ogólne

Moskwa- przedłużony areszt dla antyfaszystki Iriny

27 czerwca 2013 areszt dla Iriny przedłużony został do 2 października. Irina Lipskaya aresztowana została 2 lipca 2012 roku, więc obecnie w areszcie bez wyroku sądu znajduje się już ponad rok! Areszt dla Iriny wydłużony został przez wątpliwe stwierdzenie jej domniemanych ¨ofiar¨ o braku zapoznania się z wynikami dotychczasowego postępowania karnego.

Irina oskarżona jest o branie udziału w ¨zbrojnym ataku¨ przeciwko neo-nazistowskiemu koncertowi w moskiewskim klubie ¨Barrikada¨, tego samego dnia gdy została aresztowana.
Posądzona została o 3 przestępstwa: ¨zaplanowany czy chuligański popełniony przez zorganizowaną grupę osób¨ oraz ¨nakłanianie osób nieletnich do popełnienia przestępstwa o znamionach nienawiści¨- jako, że jedna z aresztowanych osób miała w momencie zdarzenia 17 lat.

Irina aresztowana została kilka dni po ukończeniu Moskiewskiego Uniwersytetu o kierunku dziennikarstwa. Potrzebuje opieki medycznej , jako że podczas starcia z boneheadami 1 maja 2011 została ugodzona nożem w rękę. Oczywiście wymagana pomoc medyczna nie została jej udzielona w więzieniu.

Podczas rozprawy sądowej z 27 czerwca ,gdy zapadła decyzja o przedłużeniu dla niej aresztu, Irina pokazała, ze jest silna i system jej nie złamie. Aktualnie nie znajduje się w sytuacji wymagającej pomocy materialnej, co nie zmienia faktu, że potrzebne jest jej nasze wsparcie!
Rok w więzieniu jest ciężki dla każdego , zwłaszcza, że podczas dochodzeń i przesłuchań wydana została przez kilku swoich dawnych już przyjaciół.

Do Iriny mozecie pisac na ten adres:
Irina Antonovna Lipskaya, k. 308
SIZO-6 “Pechatniki”
ul. Shosseynaya 92
109383 Moscow Russia

Weźcie pod uwagę , że angielski rzadko akceptowany jest w rosyjskich więzieniach. Jeżeli nie możecie napisać po rosyjsku, używajcie prostych zwrotów i fraz wraz z użyciem translatora. Przesyłajcie jej tak ze zdjęcia i pocztówki. Wsparcie jest teraz bardzo potrzebne!

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.