Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Polityka

Nacjonaliści przeciw Klasie pracującej

Jakiś czas temu zetknąłem się z wypowiedzią Piotra Lisieckiego, członka Ruchu Narodowego i przedsiębiorcy. Lisiecki uważa, że Państwo Polskie nie powinno pomagać w formie kapitału finansowego, w ramach tzw. tarczy kryzysowej firmom, które zatrudniają zagranicznych pracowników.

Jak wynika z jego wypowiedzi, chodzi głównie o pracowników z Ukrainy? Nie dziwi mnie ani trochę jego wypowiedź, biorąc pod uwagę fakt, że tzw. “patrioci” z Ruchu Narodowego czy Konfederacji podsycają retorykę ksenofobiczną, przedstawiając pracowników innego pochodzenia jako gorszych. Ci pracownicy pochodzący z zagranicy również płacą podatki! Mimo to, według ludzi pokroju Lisieckiego, te właśnie wpływy z podatków nie powinny im pomagać.

Wykluczająca polityka prawicy ma na celu skłócenie klasy pracującej. W imię wielkiego kapitału, zamiast walczyć o lepsze warunki pracy i wyższe płace, prawica wymyśliła wyimaginowanego wroga w postaci “złych” pracowników z Ukrainy. To wszystko dzieje się, mimo że nieuczciwi pracodawcy wyzyskują pracowników, nie licząc się z ich potrzebami bytowymi i prawami pracowniczymi.

To oni, bogaci kapitaliści, są wrogiem KAŻDEGO pracownika, a sługą kapitału. Natomiast ludzie, którzy postanawiają żyć w naszym kraju, rozwijać się i pracować mają do tego absolutne prawo! Jako ludzie pracy nie możemy pozwolić na istnienie takiej retoryki. W naszych czasach solidarność klasowa jest kluczowa, ponieważ wrogiem pracownika nigdy nie będzie “uchodźca z Bliskiego Wschodu”, czy też “emigrant z Ukrainy”.

Wrogiem pracownika będzie zawsze faszysta i kapitalista. Wszyscy pragniemy godnie żyć i godnie zarabiać, tak aby każdy z nas mógł się rozwijać i żyć wedle naszych potrzeb. Osiągnąć tę godność możemy jedynie poprzez działalność związkową, solidarność pracowniczą oraz walkę klasową. Zachęcam wszystkich do działalności na rzecz ludzi pracy i walki klasowej! Organizacje działające na rzecz ludzi pracy: Inicjatywa Pracownicza, OM PPS, czy Polska Partia Socjalistyczna.

Piotr Kurzyński

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.