Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Ogólne

Oświadczenie amerykańskiej “Antify”

Poniższy tekst jest satyryczną odpowiedzią na zagranie Trumpa, który oświadczył niedawno, że uzna “ANTIFĘ” za organizację terrorystyczną . Napisana została przez admina jednego z amerykańskich portali społecznościowych o tematyce antyfaszystowskiej. Uznaliśmy, że warto zaprezentować go szerszej publiczności, tym bardziej że i w Polsce zarówno reżimowe media takie jak TVP , jak i różne prawicowe portale fantastyczne od kilku dni zalewają internet stekami bzdur na temat antyfaszyzmu.


DO: WSZYSTKICH MEDIÓW


Oświadczenie publiczne od amerykańskiej “Antify” w odpowiedzi na groźby wystosowane ze strony prezydenta stanów zjednoczonych donalda j. Trumpa

Drogi Panie Trump:

Pozwól nam wyrazić się bardzo jasno:

“Antifa” nie jest organizacją. Nie ma członkostwa, nie ma spotkań, nie ma obowiązków, nie ma zasad, nie ma liderów, nie ma struktur. To jest dosłownie, koncept i nic więcej. Nawet próby reprezentacji “Antify”przez autora tego tekstu są podjęte jedynie do celów tej komunikacji i niczego więcej; nie ma organu zarządzającego ani właściciela znaku towarowego, który mógłby kwestionować prawo autora do reprezentacji “Antify”.

“Antifa” jest neologizmem skonstruowanym na podstawie skrótu frazy “anti-fascist” (“antyfaszystowski”). Prawdą jest, że nie ma czegoś takiego jak bycie “antyfaszystą”. Albo jesteś przyzwoitym człowiekiem z sumieniem, albo jesteś faszystą.

Rzekomy prezydent Stanów Zjednoczonych otwarcie zadeklarował, że jest faszystą oraz że zamierza użyć siły militarnej Stanów Zjednoczonych jako faszystowskiego narzędzia.

Już nie ma wątpliwości i możemy przestać udawać, że ten człowiek reprezentuje cokolwiek więcej niż najgorsze cechy ludzkości, co uosabiają jego wyborcy.

I to jest jedyny efekt jaki będą miały jego słowa.

Zapewne nie będzie problemem dla funkcjonariuszy organów ścigania zidentyfikowanie autora tego dokumentu, który prowadził również profil “AntiFa” na Facebooku od założenia go w 2017 roku.

Autor tego dokumentu nie jest zaniepokojony tą nieuchronną możliwością, ponieważ ani autor ani ten dokument nie były zaangażowane w żaden rodzaj przestępstwa.

Aczkolwiek od kiedy “prezydent” i media nalegają by traktować “Antifę” tak twardo jakby była to wielka, straszna organizacja, autor uważa, że to czas dla “Antify” by stworzyć oświadczenie.

Zatem:

“Antifa wspiera i broni prawa wszystkich ludzi do życia wolnego od opresyjnego nadużywania władzy, niezależnie od tego czy ta władza niesprawiedliwie pochodzi z bogactwa, statusu pracodawcy czy popularności politycznej.

W szczególności, Antifa broni i wspiera prawa uciskanych oraz marginalizowanych ludzi do protestu, marszu oraz angażowania się w nieposłuszeństwie obywatelskim w dążeniu do sprawiedliwości. Podczas gdy nigdy nie jest to nasz zamiar , by brać udział w brutalnym oraz destrukcyjnym zachowaniu, nie możemy oraz nie będziemy brać odpowiedzialności za mówienie ludziom jak mogą być sprawiedliwie oburzeni. Wolimy i zachęcamy do pokojowych akcji. Rozumiemy również, że niektórzy przestali czuć się tak miło. Ich uczucia są w całości usprawiedliwione i nie jest to ani naszą rolą ani naszym przywilejem by mówić im, że jest inaczej.

Masowe obywatelskie nieposłuszeństwo jest tym, co wydarza się gdy ludzie mówią, że są krzywdzeni i ktokolwiek kto ich krzywdzi odmawia zaprzestania tego.

Przestań ich krzywdzić. Napraw swój zepsuty system. Wykonaj prawdziwe i znaczące oceny psychologiczne i kontrole środowiskowe – policja w niektórych krajach musi przejść bardziej rygorystyczne testy na samo posiadanie gazu pieprzowwego niż niektóre departamenty policji albo wojsko Stanów Zjednoczonych ma w ogóle ustalone. W bezpośredniej i prawdopodobnie celowej konsekwencji, nie można zakładać, że nasz personel wojskowy oraz paramilitarny walczy w interesie obywateli tego kraju.

Wszyscy widzieliśmy zdjęcia. To zniszczenie oraz palenie i szabrownictwo jest w większości zachowaniem osób postronnych; biali ludzie wykorzystują sytuację zarówno by wzbogacić się poprzez plądrowanie pod przykrywką protestów, oraz by dostarczyć usprawiedliwienia dla niekontrolowanych elementów faszystowskich w naszych siłach wojskowych i policyjnych jako wiarygodna przykrywka do zabicia większej ilości czarnych, brązowych oraz biednych ludzi, bez strachu o konsekwencje. Tak zwani “akceleracjoniści” (1), którzy zobowiązali się do zagwarantowania, że za każdym razem, gdy marginalizowana społeczność powstaje i domaga się sprawiedliwości, twoą narrację o przestępczości i zniszczeniu. (…) Odnoszą przy tym sukces z dwóch powodów: ponieważ ludzie tacy jak ty są łatwo manipulowani w swojej banalnej, wyrachowanej ignorancji, oraz ponieważ ludzie tacy jak ty są zachwyceni tym, że pasywno-agresywnie czerpią korzyści z udawanej wiary w to, że to zniszczenie jest czynem uciśnionych.

Ta gra odbywa się w kółko od lat, od samego początku ery praw obywatelskich, a my, ludzie, mówimy temu ‘nigdy więcej’.”

I to, “Prezydencie” Trump, jest twoim rozwiązaniem. Nigdy więcej. Pozbądź się syfu ze swoich organów ścigania i wojska. Pozbądź się syfu ze swojego rządu i administracji. Najlepiej złóż dymisję i zabierz swojego wiceprezydenta ze sobą; Nancy Pelosi nie jest lepszą opcją, ale ona będzie prezydentem tylko przez kilka miesięcy.

Nie możesz aresztować 100 milionów z nas, proszę pana i dlatego nie warto próbować. Jeśli myślisz, że branie na cel oraz “dawanie przykładu” na autorze tego dokumentu doprowadzi cię gdziekolwiek, możesz być pewien, że ten autor jest przygotowany na ujawnienie swojego prawdziwego imienia i użycia go jako wołanie o sprawiedliwość oraz nieposłuszeństwo obywatelskie, od wybrzeża do wybrzeża.

To czas dla ciebie i wszystkich, którzy myślą jak ty, by zrozumieć, że czarni, czerwoni, brązowi, biali, czy innego koloru, Amerykanie mają dość życia w kraju pustych frazesów i złamanych obietnic.

Tradycyjnie, takiemu rodzajowi dokumentu towarzyszy lista “żądań”.
Oto czego żądamy:

  • Uniwersalna opieka zdrowotna dla każdego płatnika, bez względu na status obywatelstwa.
  • Uniwersalny dochód podstawowy Z federalną gwarancją pracy, zgodnie z którą rząd federalny staje się “pracodawcą ostatniej instancji”. Mimowolne bezrobocie jest funkcją czerpania zysków przez faszystowskich kapitalistycznych oligarchów, którzy są gotowi by poświęcić życie innych dla własnego wzbogacenia się. To musi się skończyć.
  • Zniesienie “prawa do pracy”, które działa dokładnie odwrotnie niż zapewnienie każdemu prawa do pracy.
  • Szkolnictwo wyższe finansowane ze środków publicznych.
  • Solidne i skuteczne programy pomocy społecznej obejmujące opiekę nad dziećmi, edukację, szkolenie i doradztwo zawodowe, szkolenie umiejętności rodzicielskich, szkolenie umiejętności życiowych obejmujących edukację podatkową.
  • Wymóg wykazania się funkcjonalną biegłością w umiejętnościach medialnych, politycznych i ekonomicznych by ukończyć szkołę średnią.
  • Stworzenie finansowanego ze środków publicznych bezstronnego źródła medialnego, które służyłoby jako główne źródło informacji rządowych, nadzorowanego i zarządzanego na co dzień przez koalicję znanych prezenterów, politologów i innych ekspertów od propagandy, by pozbyć się WSZYSTKICH uprzedzeń z oficjalnych informacji zanim zostaną opublikowane.
  • Zarzuty federalne o zdradę zdradę stanu przeciwko każdemu kto umyślnie i świadomie próbuje zminimalizować publiczne postrzeganie wpływu i ryzyka koronawirusa.
  • Reforma praw o informatorach , w szczególności upewnienia się, że informator zgłaszający nieprawidłowości, działający w dobrej wierze, nigdy nie zostanie publicznie zidentyfikowany.
  • Socjalistyczna Republika w Irlandii składająca się z 32 powiatów.

Na koniec, Panie “Prezydencie”, prosta rzeczywistość jest taka, że “Antifa” nie jest rzeczą. Nie możesz jej skończyć, nie możesz jej aresztować, oraz nie możesz jej uciszyć. W żadnym porządnym narodzie taka próba nie byłaby nawet podjęta.

“Antifa” znaczy “Antyfaszyzm”. Jedyną pozycją sprzeciwiającą się temu jest faszyzm. W ostateczności, nie ma żadnej “organizacji”, którą możesz “zadeklarować terrorystyczną”.

Ty, proszę pana, oraz twoi, jesteście terrorystami i wasze ofiary mają dość biernemu poddawaniu się temu.

Ameryka nie jest, mimo posiadania otwarcie deklarującego się jako faszystę “prezydenta”, faszystowskim narodem. Mieliśmy już przez to wojny. Faszyści przegrywają 0-2.

Proszę, Panie “Prezydencie” – nie róbmy z tego 0-3? Ponieważ nigdy nie będzie to 1-2, i żadne z nas nie chce zobaczyć liczby ofiar śmiertelnych po twojej próbie uczynienia tego.

Aktualnie, media oraz inni aktorzy chcący skontaktować się z tym autorem mogą zrobić to poprzez tą stronę. W wypadku gdy Pan Zuckerberg, który sam pokazał wystarczająco autorytarnych i faszystowskich tendencji, zadecyduje by więcej nie hostować tej strony, ten dokument zostanie zaktualizowany.

Z poważaniem,
“AntiFa”.

1. akceleracjonizm (eng. Accelerationism) – idea mówiąca o tym, że kapitalizm lub jego konkretne procesy, które historycznie charakteryzowały kapitalizm powinny zostać przyspieszone, zamiast być przezwycięzonymi, aby wygenerować radykalną zmianę społeczną; może również odnosić się szerzej, zwykle pejoratywnie, do wspierania intensyfikacji kapitalizmu w przekoaniu, że przyspieszy to jego autodestrukcyjne tendencje i ostatecznie doprowadzi do jego upadku

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.