Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Publicystyka

Otwieramy łamy! Text-konkurs 161 CREW

Słowa czasem potrafią ranić bardziej, niż karabiny. Wiedzieli o tym dobrze najwięksi dyktatorzy i zamordyści w historii, dlatego ustanawiali urzędy cenzorskie i zapobiegliwie kontrolowali przepływ myśli. Dziś, mimo nominalnego istnienia systemu demokratycznego (a może właśnie dlatego), wolnościowa refleksja jest potrzebna jak nigdy wcześniej. Każdego dnia w przestrzeń publiczną (której jednym z najistotniejszych obszarów jest dziś Internet) wtryskiwana jest masa prawicowych treści, których głupota i natłok zdają się przekraczać zdolności poznawcze przeciętnego człowieka.

Walka nie toczy się tylko na ulicach, demonstracjach, na murach miast, blokadach marszów i blokadach eksmisji. By długofalowo budować ruch wolnościowy potrzebujemy mediów, za pomocą których można by kontrować prawicowy przekaz i wysuwać konkretne, polityczne oferty.

W ciągu trzech lat istnienia udało nam się stworzyć coraz bardziej popularną, wirtualną płaszczyznę wymiany myśli, na której prezentujemy Wam treści z pazurem – relacje z Polski i z całego świata, oświadczenia zaprzyjaźnionych ekip, analizy, wywiady, recenzje… Zdecydowana większość prezentowanych materiałów to oryginalne teksty, nigdzie indziej w języku polskim niepublikowane. Niektóre z nich osiągały czterocyfrowe liczby polubień i udostępnień na portalach społecznościowych.

Jesteśmy jednak przekonani, że tworzenie wolnościowej narracji wymaga interakcji. Dlatego też chcemy otworzyć łamy także dla Waszych refleksji. Jeśli macie coś ciekawego do powiedzenia, jeśli męczy Was dominacja autorytarno-nacjonalistycznych treści w mediach, jeśli jesteście anarchistami, kibolami, wojownikami, punkami, skinheadami, hip-hopowcami lub po prostu wariatami, zagubionymi we współczesnym świecie – to czekamy na Wasze propozycje tekstowe! Forma dowolna – felieton, analiza, wywiad, relacja, recenzja, tłumaczenie i co tam jeszcze przyjdzie Wam do głowy. Język: polski albo angielski.

Pięć najlepszych prac zostanie nagrodzonych, a wszystkie, które spełnią pewien elementarny poziom, zostaną opublikowane na naszej stronie.

Najlepszy tekst zostanie opublikowany również w “Pod Brukiem Leży Plaża”, czyli piśmie warszawskiego środowiska antyfaszystowskiego.

Na Wasze teksty czekamy do końca lutego!  Wysyłajcie je na adres : barbarians (at)riseup.net

Antyfaszyści – do piór!
Nacjonaliści – do nauki!
Pasta – do butów!

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.