Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Polska

Pub Blues w Bielsku Podlaskim- ignorancja czy zwykłe frajerstwo?

AKTUALIZACJA Pub Blues odwołał udział zarówno Bad Menels jak i tez Lumpex 75 (plus Lamia Reno, gdzie graja goście z Lumpexów) w swoich koncertach. Oficjalnym powodem w przypadku każdego z zespołów były przyczyny niezależne. Właściciel lokalu dostał również histerii na profilu FB, pisząc, że zastrasza mu się rodzinę, że kończy swój związek z punk rockiem i inne podobne historie, ani razu nie ustosunkowując się do zarzutów wobec zapraszanych zespołów. Trudno powiedzieć, czy naprawdę zrozumienie problemu przekracza jego zdolności pojmowania, czy też w ten sposób stara się on odwrócić uwagę od tego, że nie interesuje go, kto u niego gra i liczy na zdobycie sympatii. Tak czy inaczej krzywe zespoły nie zagrają, ale będziemy pilnie przyglądać się owej miejscówce na przyszłość.
Od jakiegoś czasu na terenie Podlasia coraz bardziej znana jest miejscówka z Bielska z Podlaskiego pod nazwą Pub Blues. Non stop robione są tam koncerty, zarówno lokalnych kapel , jak i też tych bardziej znanych. Na początku wszystko było pięknie i ładnie, kolejne miejsce sprzyjające rozwojowi punk rocka, z wydawałoby się dobrym klimatem- nie ma co narzekać. Jednak z czasem okazało się, że nie wszystko wygląda tak różowo.
To, że na koncertach dominuje klimat „apolityczny” można jeszcze przeżyć, chociaż stałym bywalcem imprez w Pubie Blues jest na przykład znany naziol i mitoman Rybak z Hajnówki i paru innych pajaców z tego typu kręgów i fakt, że jeszcze nie zostali stamtąd pogonieni na kopach może już mocno dziwić (chociaż co najmniej raz podczas imprezy nasz amator hajlowania dostał już klapsa). Jakiś czas temu do białostockich antyfaszystów dotarła wiadomość, że w Pub Blues ma się odbyć koncert szczecińskich miłośników nazioli i czołówki polskiego frajerstwa, czyli The  Junkers. Ekipa z tej kapeli grała m.in. na słynnym gigu w Lublinie organizowanym przez Blood&Honour razem z takimi „gwiazdami” jak The Gits, członkowie zespołu w ramach projektu The Blackauts grali też dosyć niedawno na koncercie BH w okolicach Szczecina z m.in. IC1 i innymi faszystowskimi gównami. Szybko skontaktowano się z organizatorem koncertu, przedstawiono mu zdjęcia z koncertu w Lublinie, gdzie zapraszana przez niego ekipa gra dla hajlującego i wytatuowanego w adolfy i swastyki tłumu. Do imprezy nie doszło. Wydawałoby się, że rozsądek wygrał i ludzie z Pubu Blues będą baczniej przyglądać się zapraszanym kapelom w przyszłości. Byliśmy mocno zdziwieni, gdy dotarła do nas informacja, że ten sam człowiek organizuje 11 stycznia imprezę, na którą zaprasza kolejny frajerski zespół , znany z występów w koszulkach Skrewdriwera, przyjaźni z naziolami i grania na wspominanym już koncercie w Lublinie , czyli Lumpex 75. Zaczęliśmy przeglądać nadchodzące imprezy, w lutym w planach jest też kolejny kwiatek czyli radomski zespół Bad Menels, który nie widzi nić złego w chodzeniu na nacjonalistyczne marsze czy udzielaniu wywiadu do naziolskiego szmatławca Droga Legionisty, nawet chwaląc się tym na swoim profilu.  Po raz kolejny podbiliśmy do organizatora już spory czas temu, aby dać znać, jaka kapela ma grać tam koncert. Tym razem jednak nie było rozmowy, kolega unikał odbierania telefonów, a kiedy odbierał to był bardzo zajęty. Nie za bardzo rozumiemy co ma na celu takie lawirowanie, gdyż czas koncertu się zbliża, a problem nadal pozostaje. Nasze wiadomości wysłane do właściciela lokalu również pozostały bez odpowiedzi.
Nie wiemy czy zapraszanie tego typu kapel, jakie maja tam grac w tym roku jest oznaką ignorancji i braku zainteresowania tym, komu się organizuje imprezy czy też zwykłego frajerstwa i celowego udawania, że nie ma problemu.
Prędzej czy później będąc na scenie punkowej nadchodzi taki czas, kiedy trzeba się jasno określić- czy zaprasza się kapele i ludzi na poziomie, czy też miejsce będzie otwarte na każde gówno, które gra muzykę, niezależnie od tego, czy grają też na spędach dla hitlerowców albo jeżdżą na ich manifestacje. Wybór należy do właściciela Pubu Blues i organizujących tam koncerty. Ze swojej strony gorąco namawiamy ludzi, żeby kontaktowali się z miejscówką na ich profilu FB https://www.facebook.com/pages/Pub-Blues/186053918125612 i pod telefonem +48 604 458 966 i pomogli w podjęciu właściwej decyzji i uratowaniu reputacji lokalu, który ma w końcu spory pozytywny potencjał.
161 Crew Białystok

w galerii znajduje się kilka zdjęć z owego koncertu w Lublinie, żeby ci, którzy jeszcze nie widzieli, mieli czarno na białym dla jakiej publiki graja frajerzy z Lumpex 75.

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.