Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Solidarność z amerykańskim antyfaszystą Danielem Bakerem

15 stycznia amerykański antyfaszysta Daniel Baker został aresztowany przez FBI. Fukncjonariusze wyważyli jego frontowe drzwi i wrzucili do mieszkania granat hukowy. Daniel poddał się bez żadnego oporu. Został oskarżony o przestępstwo federalne w postaci „groźby porwania lub zranienia” i umieszczony w federalnym areszcie śledczym. W notatce prasowej Północnego Dystryktu Florydy nazwano go „niebezpiecznym ekstremistą”.

Daniel Baker na celowniku FBI

Jak się okazuje, Daniel był na celowniku FBI już od października 2020 roku. Powodem były antyfaszystowskie i antypolicyjne posty na mediach społecznościowych oraz jego udział w demonstracjach. Według agenta specjalnego FBI Nicholasa Marti, Daniel „wykorzystywał media społecznościowe do rekrutacji podobnie myślących jednostek w celu wdrażania ideologii przemocowego, antyrządowego i antyautorytarnego ekstremizmu”.

Wedle FBI „groźbami” były stwierdzenia Bakera, że „może zacznie napadać na bogatych i pedofilów, aby nie być głodnym i bezdomnym”. Kolejna „groźbą” był na przykład… mem mówiący o „zjadaniu bogatych” , czyli popularne w kręgach lewicowych hasło „Eat the Rich”.

Po wydarzeniach w Kapitolu 6 stycznia Daniel wydrukowal odezwę do mieszkańców Tallahassee, bez wątpienia umieścił ją też w mediach społecznościowych. Wzywała ona do ochrony budynku lokalnego Kapitolu przed spodziewaną zbrojna interwencją zwolenników Trumpa. Daniel zachęcał ludzi do wykorzystania 2 poprawki do konstytucji umożliwiającej chronienie swojej społeczności za pomocą broni palnej. W ulotce namawiał do otoczenia „terrorystów” z bronią w ręku i uniemożliwienia im dokonania puczu, który wydawał się wtedy bardzo realną możliwością.

Daniel Baker w swojej młodości służył w US Army. Wyrzucono go niej za „samowolne oddalenie się” w 2006, na krótko przed tym, zanim jego oddział został wysłany do Iraku.

W 2017 roku wyjechał do Syrii, gdzie walczył przeciwko islamskim fundamentalistom z ISIS w szeregach kurdyjskich jednostek YPG. Po powrocie do USA zajmował się pomocą bezdomnym i organizowaniem w swojej społeczności.

Baker jest bez wątpienia więźniem politycznym, oraz zasługuje na nasze wsparcie:

PISZ LISTY DO

Daniel Baker

Reg. No 25765-509

FDC Tallahassee

501 Capital Circle NE

Tallahassee, FL 32301

USA

WSPIERAJ GO FINANSOWO

Venmo/ Paypal

@echampagneart

ŚLEDŹ MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Instagram @guerillagalleryTLH

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.