Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Sprawa Jocka Palfreemana

Jock Palfreeman jest australijskim antyfaszystą odsiadującym w Bułgarii wyrok 20 lat, po tym jak stanął w obronie dwoch romskich chłopaków bitych przez kilkunastoosobową bandę faszystów. W trakcie bójki Jock musiał walczyć o własne życie i zabił jednego z napastników, a drugiego ciężko ranił. Więcej informacji o sprawie: http://www.antifa.bzzz.net/artykuly/zagranica/item/329-potrzebne-akcje-solidarnosciowe-dla-jocka-palfreemana oraz http://www.antifa.bzzz.net/artykuly/zagranica/item/329-potrzebne-akcje-solidarnosciowe-dla-jocka-palfreemana

Nazywam się Lumpen Jock
9 lipca 2013 roku główny prokurator Bułgarii odmówił prośbie ze strony Australii o możliwość odsiedzenia mojego wyroku w ojczyźnie. Jego decyzję można podsumować w 3 głównych punktach. Po pierwsze, nieodpowiednie warunki więzienia, po drugie, nie spędzenie przeze mnie wymaganego czasu w więzieniu by odbywać karę już w Australii i po trzecie: na chwilę obecną nie wypełnienie głównego celu wyroku.

W odpowiedzi na decyzję prokuratora powiedzieć mogę, że dostałem tylko jedną dyscyplinarną karę w przeciągu ostatnich 3 lat i trudno jest znaleźć w bułgarskich więzieniach osobę, która tychże kar ma mniej ode mnie. Co więcej, jedyna kara która otrzymałem w przeciągu tych 3 lat jest za odmowę rozmowy z kierownikiem wiezienia w Sofii. Za odmowę rozmowy z kierownikiem zostały zmniejszone moje rację żywieniowe .

Jakie znaczenie ma to ile odsiedziałem ze swojego wyroku dla tego, bym przetransportowany został do Australii? Ten drugi punkt wyraźnie pokazuje w jak dużym błędzie są Bułgarzy myśląc, że w Australii zostanę tak po prostu wypuszczony, jak ma to miejsce w przypadku wielu niesłusznie skazanych osób w skorumpowanych krajach.
Przedstawiciele australijskiego wymiaru sprawiedliwości wyraźnie zaznaczyli, że w razie odbywania przeze mnie kary w moim kraju, nie zostanę wypuszczony na wolność. Jednakże tylko według generalnego prokuratora Bułgarii ta sprawa to wstyd dla bułgarskiego wymiaru sprawiedliwości. Tylko w jego świecie jestem wciąż winny. W jego i w niczyim innym.

O jakich innych celach mojej kary mówi prokurator?
O żadnych celach mojej kary nie byłem poinformowany. Codziennie słyszę tylko od pracowników sofijskiego wiezienia, że muszę po prostu siedzieć na łóżku w swojej celi i czekać na zakończenie mojego wyroku. Czy to jako cel mojej kary, nie zostało już osiągnięte?
Jeżeli mógłby publicznie, tak jak publicznie nie zgodził się na moje przeniesienie do Australii, wygłosić jakie ma wobec mnie zamiary i co jest celem w mojej karze oraz jak te cele nie zostały jeszcze osiągnięte? I jak on chce bym wypełnił cel swojej kary, podczas gdy ten cel nie został podany?

Prokurator Generalny Bulgarii najwyraźniej opuścil już swój świat prawa, wkraczając w świat metafizyczny. Nic ,o czym powiedział prokurator nie było związane z prawem poza decyzją o odmowie mojego przemieszczenia. Powody tej decyzji nie były w żaden sposob zwiazane z jakąkolwiek dziedziną prawa, a kazdy kto zapoznał sie z jego dezycją o odmowie wybuchal gromkim smiechem na jego zuchwałe i bezczelne kłamstwa.

Teraz podczas gdy bułgarskie społeczenstwo wychodzi na ulicę, by dać wyraz swojego niezadowolenia z powodu skorumpowanego państwa pragnę przypomnieć, ze ja tez jestem ofiarą tego skorumpowanego systemu. To korupcja sprawiła, że zostałem skazany aż na 20 lat pozbawienia wolności, byłem z jej powodu prześladowany i dyskryminowany w więzienu, aż w końcu z powodu korupcji teraz odmawia mi się mozliwosci odbywania kary w rodzinnej Australii. Biuro bułgarskiej prokuratury swoją populistyczną decyzją zdaje sie zdobyć poparcie społeczeństwa ale i tak pokazali, ze są tak samo arogancką sitwą, jak ich przyjaciele politycy. Sa nietykalni, nie odpowiadają przed nikim lecz tylko przed sobą i to własnie od nich korupcja i malwersacja rozprzestrzenia sią jak gangrena, która wyniszcza to społeczeństwo.

W wyborczym roku w Australii, społeczeństwo, moi przyjaciele, rodzina i ja powinniśmy zapytać liberałów i socjaldemokratów ¨co zrobią w sprawie Jocka¨? Jullia Gillard (premier z ramienia partii socjaldemokratycznej) odmówiła pomocy, dlatego teraz jest czas, by zapytać Kevina Rudd´a (kandydata na premiera z ramienia socjaldemokratow) o to czemu tak długo milczał w mojej sprawie. Ewentualnie zapytajmy przedstawiciela opozycji Tonnego Abbotta ¨czemu nie przerwałeś tej rządowej zmowy milczenia w mojej sprawie¨?
Tony Abbott, który jak twierdzi kieruje się katolickimi wartościami nie zapewnił ŻADNEJ pomocy przez ostatnie 5 lat mojej rodzinie, która jest z jego okręgu wyborczego. Ciekawe tylko, że ja także kierowałem się katolickimi wartościami, gdy broniłem jednej osoby atakowanej przez 15 innych.
Zostałem opuszczony i zapomniany przez obie partie w tym kraju.

System bez wątpienia będzie trzymał mnie w więzieniu do ostatniej minuty mojego 20 letniego wyroku. Przynajmniej znam ten jeden, główny cel tej Bułgarskiej Socjalistycznej Partii i ich kumpli. Dlatego przez każdą minutę mojego wyroku jestem symbolem wstydu bułgarskiego systemu. Antyrasista uwięziony za obronę jednej osoby zaatakowanej przez 15 neofaszystow powiązanych z organizacją Narodowy Opór.

Prosze, wysyłajcie swoje listy przeciwko tej zniewadze do siedziby prokuratora generalnego.
Head prosecutor of Bulgaria
No 2 vitosha bul
Sofia 1061
Bulgaria

Do Jocka mozna pisać na adres:
Jock Palfreeman,
Sofia Central Prison,
21 General Stoletov Boulevard,
Sofia 1309,
BULGARIA

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.