Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Ogólne

Stan Wojenny – Wezwanie Do działania

13 grudnia 1981 wprowadzono w Polsce Stan Wojenny. Biorąc pod uwagę obecne wydarzenia, to doskonała okazja, by przypomnieć prawdziwą naturę władzy. Tego, że w swoim interesie, zawsze wykorzysta swoje zbrojne ramię przeciwko obywatelom. Na świecie 13.12 to ACAB Day. 

Nieudolne decyzje skorumpowanej władzy powodują napięcia społeczne. Przez nie ludzie wychodzą na ulice, by dociekać się swoich podstawowych praw. Na które władza jak zwykle wysyła swoich pupilków. Niektórzy powiedzą, że to stan wojenny, my nie będziemy się z tym kłócić.

Pobicia osób protestujących, zagłuszanie prasy oraz zastraszanie osób zajmujących się aktywizmem… PiS i władze kościelne przy pomocy policji oraz swojej agentury nie cofną się przed niczym. Dlatego tak ważne jest, by wyjść z domu i wziąć sprawy w swoje ręce!

Propozycje działań

Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie baneru. Warto to jednak zrobić porządnie, by miało to wartość propagandową. Dlatego, zamiast pisać tanim sprayem “Stan Wojenny – Pamiętamy” na prześcieradle z lumpeksu, warto zainwestować w porządny materiał.

Jednak dobry materiał to nie wszystko, warto poświęcić chwilę na porządne wykonanie. Dobrym pomysłem jest zrobienie szablonów, tak by jedna litera zajmowała jedną kartkę A4. Warto dobrać odpowiednią czcionkę, a uzyskamy profesjonalny efekt. Nie potrzeba specjalnych zdolności plastycznych, wystarczy nieco pomyśleć.

Jeśli jest możliwość, warto wykorzystać rzutnik. Można wtedy przy pomocy komputera wykonać projekt upamiętniający stan wojenny. Następnie wyświetlić wzór na powieszonym materiale i wykonać go z jak największą starannością.

Oczywiście warto się dobrze zabezpieczyć, sprayami malować do wewnątrz oraz zastosować jakiś podkład. Może być z gazet lub kartonów, by nie musieć potem sprzątać. Bo lepiej zainwestować czas w dobre przygotowanie, niż późniejsze sprzątanie.

Grafitti

Malowanie po ścianach było formą aktywizmu podczas stanu wojennego. Dlatego można oddać hołd aktywistom, właśnie poprzez wykonanie grafitti. Warto zainwestować w spray dobrej marki oraz dobrać odpowiednie końcówki. Najważniejsze to nie robić nic na szybko, lecz dobrze zaplanować całą akcję.

Plakaty i wlepki

Jeśli nie ma się czasu lub możliwości na wymienione wcześniej formy aktywizmu, można zainwestować w plakaty i wlepki. Bo zawsze warto zorganizować mniejszą akcję porządnie, niż robić wyskok ponad swoje możliwości. Projekt plakatu można wykonać przy pomocy komputera lub odezwać się do nas po gotowe materiały.

O ile wlepki to łatwa i przyjemna sprawa, tak plakatowanie wymaga odpowiedniego przygotowania. Oczywistym jest, że warto ubrać się w ciuchy których nie szkoda nam jest ubrudzić i w których nie chodzi sie na codzień. Kolejną sprawą jest klej, który w prosty sposób można wykonać z mąki.

Stan Wojenny – Pamiętamy

Starszyzna 161 Crew miała okazje brać czynny udział w walce z PZPR, stąd tak ważna jest dla nas wolność i podkreślamy potrzebę walki z wszelkim autorytaryzmem. Dlatego jeśli organizujecie tego dnia np. Food Not Bombs, warto przygotować coś związanego z tematem 13 Grudnia 1981 roku.

Dobry baner oraz przygotowane wcześniej ulotki zainteresują przechodniów. Jeśli jesteście w jakimś innym kolektywie, możecie spróbować zorganizować akcję upamiętniającą ofiary państwowej przemocy. Symboliczne zapalenie zniczy oraz stanie ze sloganami, to dobry plan, warty rozważenia.

Zachęcamy do udokumentowania swoich działań w celach propagandowych. Zdjęcia z zamaskowanymi twarzami mogą być udostępniane w sieci, lub wysłane nam. Oczywiście po uprzednim usunięciu metadanych. Musimy myśleć globalnie i działać lokalnie. Niech nasz przekaz będzie widoczny wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe.

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.