Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Sytuacja aresztowanego Alfona

Niedawno podawaliśmy informację o tymczasowym aresztowaniu antyfaszystowskiego ultrasa z ekipy Bukaneros z Madrytu (drużyna Rayo Vallecano). Wygląd na to, że władze hiszpańskie nie są zadowolone z akcji solidarnościowych w postaci graffiti, ulotek i plakatów oraz banerów na ostatnich meczach i zdecydowały się przenieśc Alfona do jednostki izolacyjnej w więzieniu kategorii FIES 5. F.I.E.S. (Ficheros de Internos de Especial Seguimiento) to bardzo ostre jednostki izolacyjne, gdzie więźniowie poddawani są totalnej kontroli każdego dnia. Ich korespondencja i rozmowy telefoniczne są monitorowane, mają niewiele możliwości kontaktu z innymi więźniami, ich rzeczy są ciągle przeglądane i zdarzają się też tortury.Często znajdują sie w całkowitej izolacji po 23.5 godziny na dobę i odbiera im się całkowicie możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym. Więźniowie poddani reżimowi FIES to buntownicy, którzy nie poddają się władzom więziennym, członkowie grup zbrojnych, członkowie zorganizowanych grup przestępczych oraz inne osoby, na które władze zwracają specjalna troskę. Wyjątkiem jest reżim FIES 4, gdzie trzymani są policjanci i klawisze dla ich własnego bezpieczeństwa. System został wprowadzony po serii buntów w hiszpańskich więzieniach. Już dawno został uznany za niezgodny z konstytucją, ale kolejne władze Hiszpanii niewiele sobie z tego robią.

Sama grupa Bukaneros również jest obiektem zainteresowania ze strony służb bezpieczeństwa. Zaraz po zamieszkach podczas strajku generalnego do ich siedzimy wkroczyła policja szukając “niebezpiecznych materiałów”, pojawiają się też głosy mówiące o delegalizacji grupy.

Nasza solidarność z Alfonem i Bukaneros!

Napiszcie mu chociaż kartkę i pamiętajcie, że z powodu tego w jakim reżimie się znajduje wszystkie bardziej radykalne wiadomości o grafiki raczej nie mają szans na przedostanie się do jego rąk.

Alfonso Fernandez Ortega. Centro penitenciario Madrid V. Apartado de correos 200. COLMENAR VIEJO (MADRID) MODULO 6, Codigo postal 28770, Hiszpania

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.